امریکا هیچ راهبردی برای افغانستان ندارد و در حال شکست است

جان مک‌کین رییس کمیته خدمات نظامی سنای امریکا تاکید کرده است که کشورش هیچ راهبردی برای افغانستان ندارد و در حال شکست خوردن در این کشور می باشد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ جان مک کین، رییس کمیته خدمات نظامی سنای امریکا و یک هیات از سنای امریکا هفته گذشته وارد کابل شدند و با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار کردند.

اما حال جان مک کین پس از سفرش به کابل از سیاست های کشورش در قبال افغانستان به شدت انتقاد کرده و گفته است که نداشتن راهبرد مشخص امریکا در افغانستان، اوضاع در این کشور را پیچیده کرده است.

وی تصریح نموده:”ما هیچ راهبردی برای افغانستان نداریم و در حال شکست هستیم. وقتی پیروز نیستید یعنی اینکه در حال شکست خوردن هستید و ارتش ملی افغانستان، در حال تجربه کردن شکست‌های غیرقابل قبول است”.

تلویزیون یک نوشت؛ این سناتور ارشد امریکایی می گوید که امریکا بدون داشتن یک راهبرد جدید، نمی‌تواند به افغانستان نیرو بفرستد.

جان مک‌کین افزود:”ما باید راهبرد جدیدی در افغانستان داشته باشیم تا بتوانیم سیاست، نحوه ماموریت، شمار نیرو، هزینه‌های مالی و تجهیزات لازم برای سربازان مان را بربنیاد آن مشخص کنیم. من بارها درخواست راهبرد جدید را کرده ام. ما همه می دانیم مشکل اصلی در کاخ سفید است. ما باید در جنگ افغانستان پیروز شویم و آنچه برای برنده شدن نیاز است فراهم شود، اما متاسفانه مشکلاتی در کاخ سفید وجود دارد”.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که وزارت دفاع امریکا در نظر دارد تا سربازان بیشتری به افغانستان اعزام کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4147