آغاز عملیات بازپس‎گیری ولسوالی تاله و برفک

مسوولان امنیتی و محلی ولایت بامیان می‌گویند که عملیات بازپس گیری ولسوالی تاله و برفک از دو روز به اینسو از مسیر ولایت بغلان آغاز شده و جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی جریان دارد.

به گزارش خبرگزاری صنا، لطیف عظیمی؛ دستیار والی بامیان می‌گوید که جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان از سمت ولایت بغلان جریان دارد و هنوزهم تعمیر ولسوالی تاله و برفک در تصرف گروه طالبان می‌باشد.

وی افزود، تا حال هیچ‌گونه تهدیدات امنیتی متوجه ولایت بامیان نشده و تعدادی زیادی از باشندگان منطقه “دو آب” ولسوالی کهمرد به رهبری ملا کبیر حمایت شان را از نیروهای امنیتی و مبارزه با گروه طالبان اعلان آماده‌گی کرده اند.

سه شنبه هفته گذشته بیش از ۶۰۰ تن از گروه طالبان حملات تهاجمی شان را بالای ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان آغاز کرده بودند و پس از چندین ساعت درگیری ولسوالی تاله و برفک تصرف کردند.

نزدیک به ۹ روز است که ولسوالی تاله و برفک در تصرف گروه طالبان بوده و در این مدت گروه طالبان تعدادی از افراد ملکی و امنیتی را شهید کرده و مردم را مجبور به ترک خانه های شان کرده اند.

گفتنی است که گروه طالبان ساحات مرزی بامیان را ماین گذاری کرده و مسیر کمک رسانی از مسیر بامیان را مسدود کرده اند و دو پایه مخابراتی را نیز در ولسوالی تاله و برفک تخریب کرده اند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

55 − = 47

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30760