ادامه درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در ساحات شهر غزنی

مسوولان محلی غزنی می‌گویند که با گذشت دو روز از حمله گروهی طالبان به شهر غزنی، درگیری‌های پراکنده میان نیروهای امنیتی و طالبان در اطراف این شهر ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛‌ نصیراحمد فقیری عضو شورای ولایتی غزنی، امروز شنبه (۲۰ اسد) به رسانه ها گفت که درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در اکثر ساحات شهر غزنی به صورت پراکنده ادامه دارد.

فقیری به جمهور گفت :” اما از دقایقی پیش، درگیری‌ها در مربوطات حوزه اول و دوم امنیتی این شهر از حالت پراکنده بیرون شده و شدت گرفته است.”

وی گفت که باشندگان شهر غزنی به شدت از وضعیت فعلی نگران اند.

این عضو شورای ولایتی غزنی گفت که نیروهای کمکی به غزنی اعزام شده اند و انتظار می‌رود که طالبان به زودی به طور کامل شکست خورده و تهدیدهای امنیتی در شهر غزنی رفع شود.

آقای فقیری گفت:” مردم ولایت غزنی در حال حاضر در ترس و هراس به سر می‌برند و شماری نیز خانه‌های خود را ترک کرده اند و از این وضعیت امنیتی به شدت نگران اند.”

وی گفت که تاهنوز آماری از تلفات نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در جریان این درگیری‌ها در دست ندارد.

گفتنی است که طالبان مسلح نیمه‌های شب پنجشنبه (۱۸ اسد) شهر غزنی را از چهار جهت هدف حمله قرار دادند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

طالبان در ساعات اولیه توانستند که به طرف شهر غزنی پیشروی کنند که نگرانی‌های شدیدی از سقوط این شهر وجود داشت.

اما این حمله گروهی طالبان با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی روبرو شد و پس از چند ساعت درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان به عقب زده شد.

وزارت دفاع ملی، بعد از ظهر روز گذشته (جمعه ۱۹ اسد) اعلام کرد که حمله گروهی و تهاجمی طالبان مسلح به شهر غزنی پس از مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی به عقب زده شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 80 = 82

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=39994