اصابت ۳ راکت به ساختمان ولایت، ریاست معارف و شاروالی غزنی/ وزیر دفاع: شورشیان در غزنی به اهداف شان موفق نخواهند شد

وزیر دفاع ملی اعلام کرد که نمی گذاریم شورشیان به اهداف خود در ولایت غزنی دست یابند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «طارق شاه بهرامی» وزیر دفاع ملی، «سالم احساس» معاون اول معین ارشد امنیتی وزارت داخله و معاون ریاست عمومی امنیت ملی کشور، همراه با شماری از نمایندهای مردم در پارلمان کشور صبح امروز به ولایت غزنی آمده و از سوی وحیدالله کلیمزی والی غزنی و مسوولان امنیتی این ولایت ،نمایندهای شورای ولایتی و بزرگان قومی استقبال شدند.

بهرامی در سخنرانی خود اعلام کرد که اهمیت جغرافیایی غزنی سبب شده که مورد حملات روز افزود شورشیان طالب باشد؛ اما این ولایت در محراق توجه مسوولان نظام قرار دارد و تمامی توطیه‌های شورشیان تحت نظر نیروهای امنیتی قرار دارد و هیچ‌گاه آنها به اهداف شان در این ولایت موفق نخواهند شد.

در همین حال «شعور گل» قوماندان قول اردوی ۲۰۳تندر در جنوب شرق کشور در مورد عملیات‌های اخیر معلومات ارایه نموده، بیان داشت که دشمن در مربوطات ولسوالی های قره باغ، مقر و مرکز غزنی در نتیجه‌ای انداخت های هوایی و زمینی نیروهای امنیتی کشور شدیداً آسیب دیده و با وارد شدن تلفات سنگین از ساحات فرار نموده اند.

همزمان با سفر وزیر دفاع ملی به ولایت غزنی طالبان بر ساختمان ولایت غزنی جایی که نشست امنیتی در حال برگزاری بود، دو راکت شلیک کردند.

منابع خبری محلی گزارش داده اند که در این نشست، وزیر دفاع ملی، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، معین ارشد امنیت ملی و معین پالیسی ارگان های محلی شرکت داشتند و روی وضعیت امنیتی این ولایت ناآرام با مسؤولان محلی صحبت می‌کردند.

در عین حال خبرنگار خبرگزاری صنا در غزنی می گوید که هنگام ورود وزیر دفاع به غزنی ۳ راکت که یکی آن به ساختمان ولایت و ۲ راکت دیگر در ریاست معارف وشاروالی اصابت کرده که در نتیجه چندین تن زخمی شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=36636