تاکید رییس‌جمهور بر اعزام نیروهای کمکی به غزنی

رییس‌جمهور غنی، در نشست فوق العاده‌ای که با حضور مسوولان محلی وامنیتی غزنی برگزار شد، بر اعزام نیروی بیشتر به ولایت غزنی تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا، وی در نشست فوق العاده با والی، فرمانده پولیس، رییس امنیت ملی ولایت غزنی و فرمانده قول اردوی تندر، وضعیت امنیتی غزنی را از این مقام‌ها جویا شد.

رییس‌جمهور هم چنین از تلاش‌های نیروهای دولتی در راستای مبارزه با هراس‌افگنان در غزنی ستایش کرده است.

این در حالی است که از بامداد روز جمعه تاکنون، جنگ شدید در ولایت غزنی جریان دارد. برخی از اعضای شورای ولایتی غزنی به افق، گفته‌اند که طالبان روز جمعه ساختمان مقام ولایت، فرماندهی پولیس و ریاست امنیت ملی غزنی را چندین ساعت در کنترل شان داشته‌اند.

هر چند طالبان مسلح روز جمعه از شهر غزنی متواری شدند، اما جمعه شب دوباره به این شهر حمله گسترده انجام دادند.

هم چنین منابع مردمی به افق، گفته‌اند که روز گذشته حملات طالبان بر این ولایت شدت یافته است. طالبان ادعا کرده‌اند که فرمانده پولیس غزنی سقوط کرده است، اما مقام‌های امنیتی این موضوع را تکذیب کردند.

تصاویری که از ولایت غزنی در شبکه‌های اجتماعی نشر شده است، نمایانگر این هست که یک قسمتی از این شهر به گونه کامل تخریب شده است.

تاکنون از شمار دقیق تلفات نیروهای دولتی و غیرنظامیان گزارشی در دست نیست. هم اکنون شاهراه قندهار – کابل به دلیل ناامنی‌ها در غزنی مسدود می‌باشد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=40204