تصویر جنجالی شلیک سرباز امریکایی بالای یک فرد ملکی در افغانستان

نشر تصویری که نشان‌دهنده شلیک گلولۀ یک سرباز امریکایی بالای یک فرد ملکی در افغانستان‌ است، خبرساز شد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ به تازه‌گی تصاویری از طریق انترنت به نشر رسیده است که نشان می‌دهد، یک سرباز امریکایی بالای یک راننده‌ ملکی شلیک می‌کند، اما معلوم نیست که این حادثه در کدام ولایت رخ‌داده‌ است.

این حادثه زمانی صورت گرفت که نیروهای امریکایی در یکی از ولایت‌های کشور در یک عملیات اشتراک نموده و در نتیجه یکی از اعضای آنان، دست به این اقدام زده و سپس آن‌ را از طریق انترنت همه‌گانی ساخته است.

تا هنوز از سرنوشت فرد ملکی، اطلاعات در دسترس نیست و معلوم نیست که این سرباز امریکایی به کدام دلیل دست به این اقدام زده‌است.

شبکۀ خبری فاکس نیوز به نقل از مقام‌های مرکزی نیروهای امریکایی در همین ارتباط گزارش داده که آنان از این موضوع آگاهی یافته‌اند و بررسی‌‎های شان در این مورد آغاز کرده‌اند.

این مسؤولان هم‌چنان ادعا کرده اند که امریکا از این ناحیه سخت متاثر شده و این موضوع را با جمیز متیس، وزارت دفاع آن کشور نیز شریک کرده‌اند.

جنرال جوزف وتل، فرمانده مرکزی نیروهای امریکایی اعتراف کرده است که تصویر نشر شده که نشان‌دهنده شلیک یک سرباز امریکایی به سوی یک فرد ملکی‌ست، نیروهای ایتلاف، حکومت افغانستان و شهروندان افغان و امریکا را سخت خفه کرده و نشان‌دهندۀ آن است که تمام سربازان امریکایی بی‌رحم‌اند.

گفتنی‌ست که تا هنوز دولت در این مورد واکنش نشان نداده‌است. قابل ذکر‌ست که قبل از این نیز، چنین حادثه‌هایی از سوی سربازان امریکایی در افغانستان صورت گرفته‌است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18230