حمله‌ی طالبان به چندین ولسوالی ولایت غزنی

مقام‌های محلی غزنی از حمله گروه طالبان به چندین ولسوالی این ولایت خبردادند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، مسولان تایید کرده‌اند که طالبان دیشب(سه شنبه ۲۵ ثور) به گونه‌ی همزمان به ولسوالی‌های جغتو، اندر، گیرو و ده یک حمله کرده‌‍اند.

نصیر احمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی به تلویزیون ۱ گفت که طالبان ساعت ۱:۰۰ دیشب به صورت گروهی به چندین پوسته و فرماندهی پولیس ولسوالی جغتو حمله کردند.

آقای فقیری گفت که پس از چند ساعت درگیری، مقاومت نیروهای امنیتی در هم شکست و ساختمان فرماندهی پولیس ولسوالی جغتو برای چندین ساعت به دست طالبان سقوط کرد.

او افزود که در این درگیری شش سرباز شهید شدند و یک تانک، یک رنجر پولیس و مقدار زیاد جنگ افزار به دست طالبان افتاد.

مسوولان محلی گفتند که درگیری‌های پراگنده در ولسوالی جغتو جریان دارد و نیروهای امنیتی دوباره در فرماندهی پولیس جغتو جابجا شده‌اند.

از سوی دیگر، محمد ضیا یعقوبی، ولسوال زنخان غزنی تایید کرد که سه پوسته‌ی پولیس ولسوالی زنخان در نتیجه‌ی حمله‌ی دیشب طالبان از اداره‌ی دولت خارج شد و درنتیجه‌ی درگیری ۱۲ سرباز شهید و ۴سرباز دیگر زخمی شدند.

آقای یعقوبی گفت که هفت طالب در جریان این درگیری‌ها کشته و ده‌ها طالب دیگر هم زخمی شده‌اند.

همزمان با این، شب گذشته ولسوالیهای اندر، گیرو و ده یک ولایت غزنی نیز آماج حمله طالبان قرار گرفت که جزییات این درگیری‌ها هنوز روشن نیست.

این در حالیست که دو شب پیش طالبان به مرکز ولایت فراه حمله کردند. این حمله دو شب ادامه یافت و صبح امروز وزارت داخله علام کرد که این ولایت “از وجود هراس‌افگنان پاکسازی شده است”.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30692