حمله طالبان به ولسوالی مُقُر در ولایت غزنی/ ۳ پولیس محلی شهید شدند

آرشیف

مقامات محلی غزنی از درگیری پنج ساعته طالبان و نیروهای امنیتی در ولسوالی مقر و نیز حملات تهاجمی طالبان به برخی پوسته های مرکز شهر غزنی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس غزنی، امروز سه شنبه با انتشار اعلامیه‌ای، خبر داده است که عصر دیروز، در نتیجه درگیری پنج ساعته نیروهای امنیتی با طالبان در ولسوالی مقر، ۱۶ طالب مسلح کشته و ۱۳ طالب دیگر زخم برداشته اند.

بر اساس این اعلامیه در نتیجه این درگیری ها سه پولیس محلی نیز کشته شده اند.

همچنین در این درگیری چهار عراده موترسایکل طالبان به همراه یک عراده موتر و مقداری مهمات شان به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

طالبان تاکنون در مورد این درگیری، ابراز نظر نکرده اند.

از سوی دیگر شب گذشته، طالبان برخی از پوسته های حومه شهر غزنی را مورد حملات شدید خود قرار دادند که این درگیری ها چندین ساعت به طول انجامید.

مقامات محلی غزنی حمله طالبان به برخی پوسته های حومه شهر غزنی را تایید می کنند؛ اما در مورد تلفات دوطرف تاکنون چیزی نگفته اند.

اما محمدعارف رحمانی، عضو مجلس نمایندگان از ولایت غزنی از سقوط یک پوسته در اطراف شهر غزنی و کشته شدن و زخمی شدن ۵ نیروی پولیس امن و نظم عامه خبر داده است.

آقای رحمانی در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: «امشب پوسته ۰۱ نظم‌عامه در نزدیک مدرسه قاری احمدالله در غرب شهر غزنی به وسیله تروریستان سقوط کرده در این رویداد ۳ تن از مسنوبان نظم عامه شهید و ۲ تن دیگر زخمی شده است!»

اما به گفته این عضو مجلس، «جالب این جاست که هیچ کمکی از سوی مسئولان امنیتی برای نجات پوسته صورت نگرفته است. این نشان می‌دهد که رهبری نیروهای امنیتی در ولایت غزنی از هم پاشیده و اگر مسئولان ارشد امنیتی در پایتخت دیر بجنبند، شهر غزنی به دست تروریستان سقوط خواهد کرد!»

آقای رحمانی نوشته است که این پوسته در واقع در انتهای منطقه حیدرآباد قرار داشته و طالبان اگر می‌خواستند، می‌توانستند به داخل شهر رخنه نمایند و به ساختمان مقام ولایت و تعمیر فرماندهی پولیس غزنی برسند.

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=27732