طالبان فعالیت شبکه های مخابراتی در هلمند را متوقف کرده اند

گروه طالبان٬ فعالیت شبکه های مخابراتی در ولایت هلمند را متوقف ساخته است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ مسئولان در ولایت هلمند می گویند که از هفته پیش به این سو، به جز شبکه مخابراتی سلام که یک شرکت دولتی است، هیچ شبکه مخابراتی خصوصی در ولایت هلمند فعالیت ندارند. این شبکه‌های مخابراتی، به دستور طالبان فعالیت‌های شان را متوقف ساخته اند.

«امیدالله زهیر رئیس مخابرات ولایت هلمند می‌گوید که طالبان به مسوولان شبکه‌های مخابراتی دستور داده است که فعالیت‌های شان را تا دستور دوباره این گروه در ولایت هلمند متوقف کنند.

زهیر گفت :” براساس پالیسی و قانون، دولت نمی‌توانند بالای شبکه‌های مخابراتی فشار وارد نمایند تا فعالیت‌های خویش را ادامه بدهند. باز اگر خواست‌های طالبان ازسوی مسئولین این شبکه‌ها پذیرفته نشود تمام آنتن‌های آنان در ساحه طالبان تخریب می‌شوند.”

بر اساس گفته‌های مقام‌های مخابراتی هلمند، در تمام نقاط این ولایت ۱۶۲ پایه مخابراتی اکنون فعالیت ندارند. تنها ده پایه شرکت سلام در شهر لشکرگاه و ۶ پایه دیگر این شرکت در بقیه ولسوالی‌های ولایت هلمند فعال اندکه مردم از آن استفاده می‌کنند و این رویداد مشکلات جدی را برای مردم ایجاد کرده است.

هشدار به نقل از رییس مخابرات ولایت هلمند نوشت: آنها تلاش دارند ساحه فعالیت این شبکه دولتی را در ولایت هلمند گسترش بدهد تا مشکلات بیشتر مردم حل گردد. با این حال اما آقای زهیر از مسوولان شرکت افغان تلیکام نیز شکایت دارد که به گفته‌ای او، با وجود فرستادن چندین مکتوب به این شرکت، برای تقویت شبکه سلام و شبکه‌های مخابراتی دولتی هیچ کاری نکرده اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=27739