هلاکت ۲۵ جنگجوی طالب در ولسوالی جلریز میدان وردک

وزارت دفاع ملی از کشته شدن ۲۵ جنگ‌جوی طالب در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک توسط نیروهای دولتی خبرداد .

به گزارش خبرگزاری صنا ، درخبرنامه‌ای که امروز یک‌شنبه(۳سرطان) از سوی وزارت دفاع ملی به نشر رسیده ، آمده است که نیروهای امنیتی ۲۵ جنگ‌جوی طالب را در ولسوالی جلریز میدان وردک کشته اند.

جنگ در ولسوالی جلریز میدان وردک از عصر روز جمعه به این‌سو میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد و تاکنون بیش از ده نیروی امنیتی در جریان این درگیری‌ها کشته و زخمی شده اند.

روز گذشته نیز شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان با ابراز نگرانی از اوضاع بد امنیتی در ولسوالی جلریز میدان وردک گفتند که جنگ‌جویان طالب توانستند که بیشتر از ۱۵ پاسگاه پولیس را در جریان ۶ ساعت درگیری با نیروهای امنیتی سقوط دهند.

شماری از اعضای شورای ولایتی میدان وردک نیز به رسانه‌ها گفته بودند که طالبان دو شب پیش با راه اندازی حملات گسترده بر مواضع نیروهای امنیتی در ولسوالی جلریز میدان وردک، ده‌ها سرباز امنیتی را اسیر گرفته و با خود برده اند.

سخن‌گوی والی میدان وردک شماری جنگ‌جویان طالبان را که بر این ولسوالی حمله کرده بودند، بیشتر از ۳۰۰ نفر گفته بود. ولسوالی جلریز میدان وردک، در مسیر مناطق مرکزی قرار داد و یکی از مراکز اصلی فعالیت های تروریستی گروه طالبان و افراد مسلح حزب اسلامی می‌باشد که تا هنوز نیز در مقابل دولت می‌جنگند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=34930