عملیات پس‌گیری تاله و برفک آغاز نشده است

شماری از فعالان مدنی بغلان می‌گویند، عملیات پس‌گیری ولسوالی تاله‌ و برفک بغلان تا هنوز آغاز نشده‌است.

به گزارش خبرگزاری صنا، شماری از فعالان مدنی بغلان روز پنجشنبه «۲۷ ثور ۱۳۹۷» در کابل گردهم آمده و می‌گویند، ۱۲ روز است که ولسوالی تاله‌و‌برفک در تصرف طالبان است و عملیات پس‌گیری آن تا هنوز آغاز نشده است.

حامد پویا یکی از این فعالان مدنی چنین گفت:هرچند نیرو‌ ها رسیده‌اند، اما تا حال عملیات پس‌گیری آغاز نشده، توقع ما اینست که عملیات هرچه زودتر آغاز شود، در غیر آن فاجعه گسترده‌تر خواهد شد.

به‌گفته آنان، در نتیجۀ سقوط این ولسوالی ده‌ها نظامی و غیر نظامی کشته و زخمی شده و صد‌ها خانواده از خانه‌های‌ شان بی‌جا شده‌اند.

این فعالان می‌گویند، طالبان مسلح تلاش دارند تا در این ولسوالی پایگاه بسازند.

آنان از حکومت می خواهند تا عملیات فوری را برای باز پس‌گیری این ولسوالی از تصروف طالبان آغاز کرده و طراحان سقوط این ولسوالی به دادگاه بکشاند.

سه شنبه هفته گذشته بیش از ۶۰۰ تن از گروه طالبان حملات تهاجمی شان را بالای ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان آغاز کرده بودند و پس از چندین ساعت درگیری ولسوالی تاله و برفک تصرف کردند.

۱۲ روز است که ولسوالی تاله و برفک در تصرف گروه طالبان بوده و در این مدت گروه طالبان تعدادی از افراد ملکی و امنیتی را شهید کرده و مردم را مجبور به ترک خانه های شان کرده اند.

گفتنی است که گروه طالبان ساحات مرزی بامیان را ماین گذاری کرده و مسیر کمک رسانی از مسیر بامیان را مسدود کرده اند و دو پایه مخابراتی را نیز در ولسوالی تاله و برفک تخریب کرده اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30883