نیروهای امنیتی فاریاب با کمبود تجهیزات هوایی مواجه‌اند/ ولسوالی‌های فاریاب از وجود هراس‌افگنان پاکسازی شده است

سخنگوی پولیس فاریاب می گوید که نبود تجهیزات هوایی از جدی ترین مشکل نیروهای امنیتی در این ولایت است.

در حالیکه ولایت فاریاب هرازگاهی مورد هجوم مخالفین مسلح قرار می گیرد، اما «کریم یورش» سخنگوی پولیس فاریاب در گفت‌وگو با خبرگزاری صنا می گوید که تمام ولسوالی های فاریاب از وجود هراس افگنان پاک سازی شده و پولیس این ولایت در چند هفته اخیر دستاورد های خوبی را داشته است.

کمبود تجهیزات هوایی داریم

یورش در پیوند به مشکلات نیروهای امنیتی در فاریاب، افزود: پولیس ولایت فاریاب کمبود تجهیزات هوایی دارد و ما از وزارت داخله کشور تقاضامندیم که در عرصه قوای هوایی ولایت فاریاب توجه جدی خود را ملزوم نمایند.

وی با بیان اینکه عملیات های پولیس به شدت در ولایت فاریاب جریان دارد و موفقانه به پیش میرود، تصریح کرد که تمام ولسوالی های فاریاب از وجود هراس افگنان پاکسازی شده و پولیس در چند هفته اخیر دستاورد های خوبی را داشته است.

دشمن شایعه پراگنی می کند

سخنگوی پولیس فاریاب گفت: گروه های مخالف توان جنگیدن روبرو را با نیروهای امنیتی ندارند و فقط با شایعه پراگنی های شان وحشت را میان مردم رونما می سازند.

کریم یورش افزود که پولیس امنیتی ولایت فاریاب مشکل تجهیزات زمینی ندارد و چون ولایت فاریاب یکی از ولایت های کوهستانی است و به همین منظور یگانه مشکلی که سد راه پولیس فاریاب قرار دارد، نبود تجهیزات هوایی می باشد.

یورش در پایان سخنانش تأکید کرد: خواست ما از دولت مرکزی این است که در بخش تجهیزات هوایی با پولیس فاریاب همکاری کند.

این در حالیست که شام روز گذشته در حمله تهاجمی افراد طالبان بر یک پوسته امنیتی در ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب، ۱۴ نیروی امنیتی کشته و زخمی شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45022