پولیس محلی؛ سربازانی که نا امنی به‌بار می‌آورند

نزدیک به صد سرباز پولیس محلی پس از یک دوره آموزشی یک ماهه در ولایت غزنی به صفوف نیروهای امنیتی پیوستند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این سربازان، از پنج ولسوالی غزنی برای آموزش تاکتیک های جنگی، استفاده از سلاح های مختلف و رویه با مردم در مرکز تربیوی غزنی آموزش دیده و قرار است دوباره برای تامین امنیت روستاها، به ولسوالی های شان فرستاده شوند.

عبدالکریم عابد معاون اداری فرماندهی پولیس غزنی در جریان این مراسم به سربازان پولیس محلی تازه فارغ شده گفت که پولیس محلی می تواند با رویه خوب، فاصله بین مردم و دولت را از بین ببرند.

آقای عابد می افزاید که ۹۹ تن از این سربازان پس از یک دوره آموزش تاکتیک جنگی، استفاده از سلاح های مختلف، و آموزش رویه پولیس محلی با مردم روستا ها، به روز شنبه اسناد فراغت شان را به دست آورده و به روستا های شان در خط مقدم نبرد در مقابل هراس افگنان خواهند جنگید.

همزمان با این شماری از سربازان تازه فارغ شده از مرکز تربیوی پولیس در غزنی می گویند که تا خون در بدن دارند از این سرزمین دفاع می کنند و به هیچ کسی اجازه تعرض به مال و نوامیس مردم را نمی دهند.

شماری از کارشناسان نظامی در غزنی می گویند که مسلکی شدن پولیس محلی و رفتار نیک آنان در جامعه، می تواند فاصله بین پولیس محلی و روستانشینان را از بین برده و باعث افزایش اعتماد مردم به پولیس محلی و نهاد های دولتی شود.

این در حالیست که چند روز قبل دها باشنده ولسوالی قره باغ غزنی بخاطر عمل‌کرد نامناسب پولیس محلی اعتراض کرده بودند.

معترضان که در بازار ولسوالی قره باغ گرد آمده بودند ادعا کردند که از سوی پولیس محلی که در قریه های این ولسوالی مستقر هستند، مورد لت و کوب، کارهای اجباری و اخاذی قرار می‌گیرند.

آنان از دولت خواستار پایان دادن به این مشکلات گردیدند.

Comments are closed.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=23001