کشته شدن ۴۰۰ نیروی امنیتی افغانستان در یک هفته اخیر

روزنامه نیویارک تایمز با نشر گزارشی گفته است که تنها در یک هفته گذشته حدود ۴۰۰ تن از سربازان امنیتی افغان در نبرد با گروه‌های هراس افگن کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا، این روزنامه نوشته است که تلفات سربازان امنیتی از جمله نیروهای ارتش و پولیس دو برابر شده و در یک روز به ۵۷ نفر رسیده است.

به گزارش نیویارک تایمز، بعد از ۱۷ سال جنگ امریکا در افغانستان، گروه طالبان از قدرت بیشتری برخوردار است. این گروه مناطق بیشتری را نیز تحت کنترول گرفته و همچنان تلفات نیروهای امنیتی نیز به سطح بالایی رسیده است.

روزنامه نیویارک تایمز نوشته است که در سال ۲۰۱۶ نیز شماری زیاد از نیروهای امنیتی در نبرد با طالبان کشته شدند که اوسط تلفات نیروهای امنیتی افغان به ۲۲ نفر در روز می‌رسید.

این روزنامه امریکایی به نقل از مقامات افغان گزارش داده است که تلفات نیروهای امنیتی در ماه‌های اخیر در روز بین ۳۰ تا ۴۰ نفر می‌رسد و نسبت به دو سال گذشته دو برابر شده است.

نیویارک تایمز گزارش می‌دهد که با افزایش شمار تلفات نیروهای امنیتی در نبرد با طالبان، آمار جلب جذب ارتش نیز کاهش یافته است.

عبدالقدوس، رئیس مرکز جلب جذب ارتش در هلمند به این روزنامه گفته است که روزانه دو تا سه نفر برای پیوستن به ارتش در این ولایت درخواست می‌دهند.

تلفات سربازان امنیتی در هفته اخیر در حالی به سطح بالایی افزایش یافته که حدود یک ماه پیش جنرال اسکات میلر به‌عنوان فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان آغاز به کار کرده است. پیش از این جنرال جان نیکلسون به‌عنوان فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان فعالیت می‌کرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 6

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43971