کشته شدن ۶۰ طالب مسلح در مالستان و مرکز ولایت غزنی

مقامات در ولایت غزنی از کشته شدن ۶۰ هراس‌افگن طالب در ولسوالی‌ مالستان و مرکز این ولایت خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری صنا، دفتر مطبوعاتی والی غزنی امروز با نشر خبرنامه‌ی گفته که در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه حملات هوایی نیروهای ائتلاف و درگیری نیروهای امنیتی با طالبان مسلح در مربوطات ولسوالی مالستان این ولایت ۶۰ جنگ‌جوی طالب کشته شده‌اند.

در خبرنامه آمده است که این عملیات هوایی و درگیری در ولسوالی مالستان و مرکز ولایت غزنی بوده و ۷ تن از نیروهای امنیتی افغان هم کشته و زخمی شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی گفته است: «در اقدام نخست حوالی ساعت (۱:۲۰) دیشب نیروهای هوایی ناتو یک قطار هراس‌افگنان را که از مربوطات ولایت ارزگان بسوی ولسوالی مالستان در حرکت بودند مورد هدف قرار داده که در نتیجه حدود ۶۰ طالب کشته، ده ها عراده وسایط نقلیه و اسلحه شان هم از بین رفته است».

در خبرنامه هم‌چنان آمده است که شب گذشته هراس‌افگنان طالب بر یک پاسگاه امنیتی در کمربند غربی مرکز غزنی حمله کردند که به دنبال آن سه سرباز افغان جان باختند و چهار تن دیگر زخم برداشته‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی گفته است که در جریان این درگیری تلفات سنگینی به هراس‌افگنان طالب وارد شده، اما آمار دقیق آن مشخص نیست.

تروریستان طالب حدود هفت روز قبل به طور گسترده از مرز ولسوالی گیلان و منطقه لرگه ولسوالی مقر به منطقه اوتقول و داوود ناوه انگوری ولسوالی جاغوری حمله کردند.

افراد این گروه تروریستی، بدون درگیری قبل از ظهر روز گذشته پاسگاه‌های مقاومت در منطقه اوتقول جاغوری را تصرف کردند و وارد این منطقه شدند. افراد طالبان به مردم گفته‌اند که از خانه‌های شان بیرون نشوند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48511