بازداشت هفت عضو ارتش در پیوند به حادثه قول اردوی ۲۰۹ شاهین

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید هفت نفر از منسوبین قول اردوی ۲۰۹ شاهین در پیوند به هم‌کاری با حمله‌کننده‌گان انتحاری بالای این قول اردو در شمال کشور گرفتار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا, جنرال دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع می‌گوید این هفت نفر در پیوند به کمک به حمله‌کننده‌گان انتحاری و تسهیل ورود آنان به قول اردوی ۲۰۹ شاهین، زیر بررسی ریاست امنیت ملی قرار دارند.

حدود دوماه پیش مهاجمان در لباس نیروهای ارتش پس از ورود به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ، دست به حمله‌های مرگ‌باری در این قول اردو زدند.

در این حمله دست کم ۱۳۵ تن از افسران ارتش جان باختند و حدود ۶۰ نفر دیگر آنان نیز زخمی شدند که یکی از خونین‌ترین روی‌دادها در سال جاری بود.

در همین حال در پیوند به این حمله، فرمان‌دۀ قول اردوی ۲۰۹ شاهین و شماری از افسران نیز یک هفته پیش به حبس محکوم گردیدند. جنرال وزیری می‌گوید تورن جنرال مومند کتوازی در محکمۀ نظامی به مدت یک سال زندان محکوم گردیده‌است.

باید یادآور گردید که مسؤولیت حملۀ خونین بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین را گروه طالبان به دوش گرفته بودند. این حمله یکی از حمله‌های پیچیده در افغانستان بود که ورود مهاجمان در لباس نیروهای ارتش به قول اردو، سوال‌های زیادی را ایجاد کرده بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2794