بحران افغانستان با تحقیر رهبران سیاسی حل نمی‌شود

محمد محقق با بیان اینکه سیاست تحقیر و بی‌آبرو کردن رهبران سیاسی راه حل بحران نیست، اعلام کرد: ائتلاف نجات افغانستان برای به وجود آوردن اصلاحات تشکیل شده و در تقابل با دولت قرار ندارد.

به گزارش خبرگزاری صنا، محمد محقق معاون رئیس اجرایی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان امروز (دوشنبه ــ ۱۹ سرطان) در نشست خبری با انتقاد از سیاست‌های رئیس جمهور گفت: وضعیت کنونی کشور را بحرانی کرده و سیاست حذف، تحقیر و بی آبرو کردن رهبران سیاسی راه حل بحران افغانستان نیست.

محقق افزود: کسانی تحقیر شده‌اند که میلیون ها رای مردم را با خود داشته و این برای آنان قابل قبول نیست که یک جانبه گرایی ادامه داشته باشد.

وی با تأکید بر دوستی و همدلی بین مردم افغانستان و با اشاره به تشکیل ائتلاف نجات افغانستان تصریح کرد: با توجه به اینکه پس از تشکیل دولت وحدت ملی، بی اعتمادی‌ها، زورگویی‌ها و انحصار طلبی‌ها افزایش یافته، اما ائتلاف برای به وجود آوردن اصلاحات تشکیل شده و قصد آسیب زدن به دولت را ندارد.

معاون ریاست اجرایی تأکید کرد: دولت باید توافق‌نامه حکومت وحدت ملی را اجرایی کرده و بحران امنیتی، اقتصادی و بی اعتمادی که به وجود آمده را مرفوع کند.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان از گشایش دفتر ائتلاف نجات افغانستان در کابل خبر داد و توضیح داد: خواست ما خاتمه دادن به یک جانبه گرایی، آوردن اصلاحات بنیادین، بازگرداندن صلاحیت وزیران و شریک قدرت دانستن ریاست اجرایی است.

محقق اعلام کرد: خواسته های ائتلاف نجات افغانستان روی زمین باقی نمی‌ماند و مورد قبول دولت قرار می گیرد.

این در حالی است که چند روز قبل حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، جنبش اسلامی و جمعیت اسلامی، ائتلاف نجات افغانستان را تشکیل دادند و خواستار عملی شدن توافقنامه حکومت وحدت ملی شده بودند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4129