درباره برکناری والی بلخ هیچ گزینه نظامی درکار نیست

محمدشریف یفتلی رییس ستاد ارتش کشور اظهار داشت که ارتش ملی در برابر تمامی قضایای سیاسی کشور بی‌طرف است و درباره برکناری والی بلخ هیچ جلسه و تصمیم نظامی گرفته نشده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ آقای یفتلی امروز چهارشنبه (۲۷ جدی) در یک نشست خبری در کابل بیان داشت که درباره برکناری والی بلخ هیچ جلسه و تصمیم نظامی گرفته نشده است.

رییس ستاد ارتش گزارش روزنامه وال استریت ژورنال در این باره را به شدت رد کرد و گفت:” اخیرا از طریق روزنامه وال استریت ژورنال مطلبی به نشر رسیده که گویا جلسه ای امنیتی دایر شده و در ارتباط مزار شریف گویا لوی درستیز افغانستان در آن برآمده اصلا چنین یک جلسه ای قطعا وجود نداشته است”.

رییس ستاد ارتش افزود:”جلسه‌های شورای امنیت و سر قومندانی اعلی قوای مسلح را شخصا جناب رییس جمهور و سر قومندان اعلی قوای مسلح افغانستان رهبری می‌کند همه ما تحت آن قرار داریم. من عضو شورای امنیت ملی و سرقوماندان اعلی قوای مسلح و لوی درستیز قوای مسلح هستم و اردوی ملی افغانستان مظهر اراده ممثل قدرت ملی است”.

آقای یفتلی از تمامی رسانه‌های داخلی و خارجی خواست تا گزارش‌ها و خبرهای‌شان را براساس واقعیت‌ها تهیه کرده تا در بین مردم نگرانی و تشویش ایجاد نشود.

رییس ستاد ارتش تصریح نمود:”مطلبی را که وال استریت ژورنال به نشر رسانده است من کاملا آن را رد می‌کنم. واقعیت ندارد.به ارتباط قضایای مزار شریف هیچ نوع جلسه نظامی دایر نشده است و هیچ نوع تصمیم نظامی در این مورد گرفته نشده است”.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که به تازگی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفته است که معاون ریاست جمهوری امریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی گفتگو کرده و در این گفتگو بر حل مسالمت آمیز تنش بین والی بلخ و ارگ ریاست جمهوری تاکید کرده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 18 = 23

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18765