بهترین گزینه برای صلح مراجعه به عقل سلیم و مذاکرات بین الافغانی می باشد

اجلاس سال هشتم کاری شورای ملی صبح امروز( چهارشنبه)با حضور مقامات بلندپایه حکومت از جمله رییس جمهور، رییس اجرایی و چهره هایی همچون گلبدین حکمتیار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، رییس مجلس نمایندگان خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: ادامه جنگ و ناامنی یکی از چالش های بزرگ فرا راه زندگی مردم و انکشاف کشور شده است و متاسفانه از سالی به سال دیگر بزرگتر و پیچیده تر می شود؛ اگرچه که اقدامات نظامی اخیر چشم امید را باز نگه داشته است اما انتظار داریم هر چه زودتر به این معضل خاتمه داده شود و زندگی ای توام با رشد و انکشاف برای مردم اعاده شود.

وی به کنفرانس دوم پروسه صلح کابل و امتیازات داده شده به مخالفین دولت اشاره کرده و گفت: در صحبت شما (رییس جمهور) با مخالفین برای صلح روی مذاکره و تفاهم تایید شد که از نظر ما نیز بهترین گزینه مراجعه به عقل سلیم و مذاکرات بین الافغانی می باشد و امیدواریم راهی که انتخاب شده است بی درنگ تعقیب شود و تا با دست یافتن به صلح و امنیت پایدار به رنج های مردم نقطه پایان گذاشته شود.

ابراهیمی علاوه کرد: شواری ملی در هر اقدام قانونمند حکومت که به نفع کشور و مردم باشد در کنار رییس جمهور است و از آن اقدامات حمایت و پشتیبانی می کند.

رییس مجلس نمایندگان تصریح کرد: مردم علاوه بر گسترش حضور مخالفین دولت و گروه های مختلف تروریستی با ترکیب ملیت های گوناگون بیرونی، نگران وضعیت سیاسی و اداری متشنج که ناشی از عدم حکومتداری خوب است می باشند.

وی تاکید کرد: اوضاع امنیتی جاری کشور ایجاب می کند تا بیش از پیش روی تفاهمات میان جناح های مختلف سیاسی تمرکز شو د و بر وحدت میان اقوام مختلف کشور تاکید شود.

ابراهیمی درخصوص تاخیر در برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان نیز تذکر داد: انتخابات شورای ملی اقبال تطبیق نیافته است و بر مبنای آن زمان کار نمایندگان در شورای ملی بیشتر از وقت معین به طول انجامیده است، این درحالی است که اقشار مختلف مردم خواهان برگزاری عاجل انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی ها هستند.عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در بیانیه اجلاس سال هشتم کاری شورای ملی گفت: در آغاز سال هشتم کاری شورای ملی، برای همه مردم نجیب افغانستان از خداوند صحت، اتحاد و هم صدایی و برای کشور صلح و امنیت سراسری آرزو می کنم.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=23481