بیش از ۳ میلیون تن در انتخابات ۲۸ میزان رأی داده اند

کمیسیون مستقل انتخابات آمار نخستین رای دهنده‌گان انتخابات پارلمانی ۲۸ میزان را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رهبری کمیسیون مستقل انتخابات حوالی یازده شب، ۲۸ میزان ۱۳۹۷ اعلام کرد که تا اکنون بیش از سه میلیون تن در این انتخابات رای داده اند.

«عبدالبدیع صیاد» رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که بیشتر رای دهنده‌گان در ولایت های کابل، هرات، دایکندی، ننگرهار و کمترین ارقام از ارزرگان بوده است.

صیاد افزود، در ولایت جوزجان ۵۳ فیصد اشتراک کنندگان را زنان تشکیل میدهد و کمترین اشتراک طبقه اناث در زابل ۹٪ است.

رئیس کمیسیون علاوه کرد که در کابل بیش از یک میلیون رای دهنده ثبت شده است و این در حالیست که ۴۵ مرکز در این ولایت بنابر مشکلات تخنیکی تا اکنون، بسته مانده اند که قرار است فردا به پای صندوق های رأی بروند.

آقای صیاد همچنین اضافه نمود که از میان بیش از ۴۹۰۰ مرکز در سراسر کشور، ارقام ۲۵۳ مرکز آن بنابر مشکلات ارتباطی گزارش نشده و ۴۰۱ مرکز دیگر آن نسبت به مشکلات تخنیکی و یا هم تهدیدات امنیتی بسته مانده است که فردا در این مراکز، روند رای دهی آغاز خواهد شد.

رییس کمیسیون در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، انتخابات پارلمانی سال روان را با وجود مشکلات و تهدید های امنیتی مؤفقانه اعلام نمود و تصریح کرد که یوناما نیز با نشر اعلامیه ‌ی نسبت به این پروسه ملی افغانستان خوشبینی کرده است.

به گفته آقای صیاد در صورت مواصلت گزارش ارقام مراکز باقی مانده و آغاز روند رای دهی مراکز بسته، ارقام رای دهنده‌گان انتخابات امسال تا مرز بیش از ۵ میلیون، افزایش خواهد یافت.

با این حال قرار است امروز نیز در مراکزی که روز گذشته به دلایلی بسته بودند، انتخابات برگزار شود.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که اکثر شهروندان کشور از نوعیت برگزاری انتخابات راضی نبودند.

اخبار مرتبط:

انتخابات امروز؛ تقلب، نارسایی، نا امنی و ناتوانی

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 1

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=46596