تاکید رهبران حکومت وحدت ملی بر برگزاری انتخابات شفاف

رهبران حکومت وحدت ملی در جلسه ای با مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات خواهان برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ جلسه به‌منظور بحث روی مسایل انتخابات آینده، روز گذشته (۲۵ سرطان) به ریاست محمداشرف غنی رییس جمهور کشور و با حضور شماری از مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات و نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در ارگ دایر گردید.

نجیب‌الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات کشور، در مورد اقدامات آن‌کمیسیون برای برگزاری انتخابات به‌جلسه معلومات ارائه کرده گفت که در انتخابات پیش‌رو از تکنالوژی روز استفاده می‌شود.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که ما، قبل از اعلام تقویم انتخابات با اقشار مختلف مردم، نهادها و سیاسیون مشوره و سپس تاریخ برگزاری انتخابات را اعلام نمودیم.

وی با اشاره به‌اینکه به هیچ‌کشور اجازه دخالت را در انتخابات نخواهد داد، افزود که تلاش می‌شود انتخابات با شفافیت برگزار شود و برای همه مردم قابل قبول باشد.

وی در رابطه به نیازمندی‌های مالی کمیسیون مستقل انتخابات نیز صحبت کرد. آقای غنی نیز بیان داشت که هدف اصلی ما برگزاری انتخابات شفاف می‌باشد و کمیسیون مستقل انتخابات در رابطه به تقویم انتخاباتی، دارای صلاحیت و تصمیم‌گیری مستقل می باشد.

وی افزود که مشکلات و موانع برای برگزاری انتخابات بررسی می‌گردد تا در هماهنگی با شرکای بین‌المللی، اقدامات عملی و همه جانبه روی‌دست گرفته‌شود.

دراین جلسه، برخی نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در صحبت‌های‌شان، از اعلام تقویم برگزاری انتخابات استقبال کردند و برهمکاری‌های‌شان دراین راستا اطمینان دادند.

آن‌ها بر برگزاری انتخابات شفاف و به موقع نیز تأکید کردند.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی نیز طی‌ صحبتی، تصمیم برای برگزاری انتخابات را جدی‌دانسته افزود که ما مطابق به‌تقویم انتخابات به‌پیش می‌رویم و انتظار داریم که همکاران بین‌المللی ما، تعهدات شان را گسترش بخشند.

آقای غنی از همکاران بین‌المللی تشکر‌کرده گفت که مشوره‌ها با نهادها و اقشار مختلف مردم باید صورت‌گیرد و مردم در جریان اقدامات و اجراآت کمیسیون مستقل انتخابات قرار گیرند.

وی بر روند مشوره‌های دوام‌دار و مسلکی در این زمینه تأکید ورزید.

محمد اشرف غنی علاوه کرد که کمک‌های جامعه جهانی برای برگزاری انتخابات به‌گونه شفاف آن به‌مصرف برسد و این کمک‌ها از پروسه‌های قبول شدۀ تدارکاتی نیز عبور می‌کند.

وی از نمایندگان کشورهای کمک‌کننده خواست تا از پروسۀ کمک‌های‌‌شان نظارت همه‌جانبه نمایند.

رییس جمهور در مورد استخدام کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات گفت که باید تقرری‌ها با شفافیت و به گونه واضح انجام پذیرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4458