تروریستان در تلاش اند به تنش‌های قومی و سیاسی دامن بزنند

ریاست جمهوری کشور در واکنش به حمله تروریستی در مسجد الزهرا در غرب کابل گفته که تروریستان با هدف قراردادن مساجد وگردهمایی‌های سیاسی در تلاش اند تا در کنار جنایت به تنش‌های قومی و سیاسی نیز دامن بزنند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری کشور امروز جمعه (۲۶ جوزا) با نشر اعلامیه ای، حمله تروریستی شب گذشته در مسجد الزهرا در حوزه ششم امنیتی شهر کابل را به شدت محکوم کرده است. در اعلامیه آمده، تروریستان با هدف قراردادن مساجد وگردهمای‌های سیاسی در تلاش اند تا در کنار جنایت به تنش‌های قومی و سیاسی نیز دامن بزنند.

این رفتارها نشان می‌دهد که تروریزم؛ مرز، قوم، مذهب، زبان و سمت نمی‌شناسد، بلکه با هدف قراردادن اماکن مقدس و مردم عام، در صدد ایجاد فضای رعب و وحشت‌اند.

اعلامیه افزوده، تروریستان باید بدانند که مردم افغانستان همواره به‌حیث ملت متحد و یک‌پارچه در کنارهم قرار دارند و این‌چنین اعمال خصمانه که خلاف همه موازین دینی و ارزشی می‌باشد، نمی‌تواند به‌هیچ عنوان به وحدت اقوام باهم برادر، روندهای سیاسی و مذهبی ملت افغانستان آسیب وارد کند.

براساس معلومات منبع، رییس‌جمهورمحمداشرف غنی، طی تماس‌های تلیفونی جداگانه با استاد محمدسرور دانش معاون دوم رییس‌جمهور، استاد محمدمحقق معاون دوم ریاست اجرایی و استاد محمدکریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، بابت رویداد تروریستی شب گذشته ابراز همدردی نمود.

آقای غنی به جنرال مرادعلی مراد معین ارشد امور امنیتی و محمدمعصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی کشور دستور داده‌است، تا تدابیر لازم امنیتی را جهت خاک‌سپاری شهدا و مراسم فاتحه روی‌دست گیرند و هم‌چنان در تأمین امنیت بیشتر اماکن عبادی تدابیر جدی اتخاذ کنند.

گفتنی است که شب گذشته (پنجشنبه ۲۵ جوزا) حوالی ساعت ۹:۰۰ شب دو مهاجم انتحاری می خواستند که وارد مسجد الزهرا شوند که پس از شناسایی از سوی پولیس با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

یک مهاجم با آغاز درگیری خود را منفجر کرد و مهاجم دوم خود را به آشپزخانه مسجد رساند و پس از چند دقیقه درگیری از سوی نیروهای امنیتی از پای درآمد. وزارت امور داخله گفت که در این حمله تروریستی ۴ نفر ( سه غیرنظامی و یک افسر پولیس) شهید و ۸ نفر دیگر ( ۴ غیرنظامی و ۴ پولیس) زخمی شدند.

حاجی رمضان حسین زاده یکی از تاجران ملی و از چهره‌های مردمی درغرب کابل و رییس هیات امنای مسجد الزهرا نیز در این حمله تروریستی شهید شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2837