تفاوتی میان طالبان و دیگر گروه های تروریستی وجود ندارد

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان گروه طالبان را نیز همانند دیگر گروه‌ها در جملۀ تروریستان می‌داند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رییس اجرایی حکومت روز گذشته در چهارمین نشست افغانستان و کشورهای آسیای میانه گفت که گروه طالبان نیز تروریست هستند.

آقای عبدالله گفت فرق بین القاعده، داعش، گروه طالبان یا گروه‌هایی که از حمله‌های هراس‌افگنانه کار می‌گیرند یا تروریستان خوب و بد را در نظر می‌گیرند، درست نیست.

رییس اجرایی در ادامۀ صحبت‌هایش خاطرنشان ساخت که فرقی میان گروه‌های تروریستی وجود ندارد.

این در حالی‌ست که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان تا به حال به گونۀ مطلق و تمام گروه طالبان را دشمن و تروریست خطاب نکرده‌است.

آقای غنی پیش از این در شدیدترین موقفش علیه این گروه تمام آنان را تروریست نخواند و گفت که آن عده از جنگ‌جویان گروه طالبان که دست از جنگ بر نمی‌دارند و علیه مردم و حکومت می‌جنگند، دشمن مردم هستند.

از سویی، اخیرا حکومت دوباره به ادامۀ تلاش‌های نافرجامش در این زمینه، تلاش‌هایی را به هدف ازسرگیری گفت‌گوهای صلح با گروه طالبان آغاز کرده که رییس جمهور افغانستان شخصا یک‌بار دیگر فرصت را برای‌شان کوتاه خواند و طالبان را به روند صلح دعوت کرد.

با این حال، عبدالله عبدالله هم‌چنان دیروز افزود در حالی که از یک طرف در انتقال انرژی ترانزیت و ارتباطات فرهنگی زمینه‌های گفت‌گو با کشورهای هم‌سایه مساعد می‌شود، از سویی گروه‌های تروریستی و مافیای مواد مخدر در صدد سوء استفاده از کشور ما هستند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4361