تیم باستان شناسی فرانسوی کار تهیه نقشه سراسری آثار باستانی افغانستان را آغاز کرده است

رییس جمهور غنی امروز در سیمنار تحقیقی «تهدید تروریزم در برابر توریزم» گفت که یک تیم باستان شناسی فرانسوی کار روی تهیه نقشه سراسری آثار باستانی افغانستان را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ آقای غنی که در ارگ ریاست جمهوری صحبت می‌کرد، گفت: صنعت گردش‌گری در رشد اقتصادی کشور اهمیت بالایی دارد و افغانستان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان است.

رییس جمهور همچنان گفت که افغانستان توانایی تبدیل شدن به چهار راه ارتباطات، تجارت و همکاری‌های چندجانبه را در میان کشورهای منطقه دارد.

آقای غنی در این سمینار از وزارت اطلاعات و فرهنگ و نهادهای مرتبط دیگر خواست که طرح جامع را تهیه کنند تا مطابق آن پارک‌های طبیعی بیشتر در کشور ایجاد و مدیریت شوند.

بر بنیاد گفته‌های رییس جمهور تروریزم و ناامنی بزرگ‌ترین چالش در برابر توسعه گردشگری در کشور است و با حل این مشکل شمار گردشگران داخلی و خارجی در یک سال تا ۵ میلیون نفر می‌رسد.

رییس جمهور تأکید کرد: شهروندان افغانستان به آینده باور دارند و آینده‌ را خودشان می‌سازند، افغان‌ها ملتی نیست که غلام گذشته باشند، هراس افگنی مانع رشد سیاحت شده، اما صلح و ثبات آمدنی است، مردم آماده باشند.

رییس جمهور همچنان گفت که لازم است از توریزم بر ضد تروریزم استفاده صورت گیرد. گفتنی است که افغانستان دارای آثار باستانی بسیاری است که می‌توان از بودای بامیان، منارهایی در غزنی، هرات و غور یاد آوری کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4931