جنرال دوستم به افغانستان برگردد/ احزاب مانع فروپاشی دولت شده اند

معاون شورای ولایتی بلخ می گوید که رییس جمهور باید بداند، همین احزاب بودند که مانع فروپاشی دولت افغانستان در چهل سال اخیر شده اند.

«سید عبدالله مسرور» معاون شورای ولایتی بلخ در گفتگو با خبرگزاری صنا تأکید کرد که رییس جمهور نباید یک جانبه عمل کند، زیرا خواست احزاب خواست مردم افغانستان است و باید به این خواسته ها جواب مثبت داده شود.

جنرال دوستم به افغانستان برگردد

مسرور با اشاره به اعتراض ها در شمال کشور، افزود: رئیس جمهور غنی باید در برابر ملت پاسخگو باشد و اگر موضوع اعتراض ها در رابطه به زندانی شدن قیصاری و بازگشت جنرال دوستم جدی گرفته نشود، دولت افغانستان به قهقرا و به بحران چهل سال قبل سر دچار خواهد شد.

وی در پیوند به بگومگوهای بازگشت جنرال دوستم به کشور تصریح کرد که جنرال دوستم یکی از پایه های اساسی دولت افغانستان بوده و باید هر چه زودتر رئیس جمهور به بازگشت وی به کشور اقدام کند.

رئیس جمهور به خواست های معترضان جواب مثبت دهد

معاون شورای ولایتی بلخ گفت که دستگیری نظام الدین قیصاری نماینده خاص جنرال دوستم در فاریاب باعث شده است که اعتراض ها در شمال کشور اوج بگیرد.

سید عبدالله مسرور تأکید کرد که خواست معترضان، رهایی نظام الدین قیصاری و بازگشت جنرال دوستم به کشور است که باید آقای اشرف غنی به این خواست ها جواب مثبت دهد.

۱۴ روز از اعتراض ها در شمال می گذرد

مسرور در پایان اظهار داشت که ۱۴ روز از ادامه اعتراض ها در شمال افغانستان می گذرد، اما رئیس جمهور به خواست های معترضان توجهی نکرده است.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که شهروندان ولایت های تخار، بلخ، بغلان، جوزجان، فاریاب، سرپل و برخی ولایت های دیگر در پیوند به بازداشت نظام الدین قیصاری، یکی از نزدیکان جنرال دوستم اعتراضات گسترده ای را راه اندازی کرده و نیز دفاتر کمیسیون انتخابات را در این ولایات بسته اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37494