جهان از ادعای مبارزه با تروریسم تا طرح کمک به مترجمان افغان

ایالات متحده امریکا و کشور های اروپایی با ادعای بسیار بلند مبارزه با تروریسم ،تولید و قاچاق مواد مخدر و نیز کمک به مردم افغانستان برای استقرار یک نظام مردم سالار وارد افغانستان گردیدند و با هیاهو و تبلیغات متواتر جهان را متوجه اعمال شان ساختند.

از اتحاد جهانی در مبارزه با تروریسم داد زدند و دیموکراسی را تنها راه نجات مردم از حکومت های استبدادی گفتند. سیمنار ها و برنامه های بسیاری در سطح جهان تشکیل دادند و در همه جا محور این سیمنار ها و جلسات مبارزه قاطع با تروریسم و استقرار صلح وثبات در افغانستان بود ، ادعای بر خواسته از آرزو های ملت محروم و ستمدیده که سال ها قربانی اشغال و اشغالگری و تروریسم بوده است.

موج عظیم مردم با این صدا ها هماهنگ شد مقاومت گران با صفوف فشرده تر از قبل این صدا را لبیک گفت و میلیون ها مهاجر درد کشیده بار دیگر راهی وطن شدند تا در خراب آباد جنگ و حشونت ، اشغال و اشغالگری کشور شان را بسازند و با تلاش و جدیت جایگاه صلح خواهانه آنرا در رابطه با جهان دریابند.

دیروز سردمداران ایالات متحده امریکا و ناتو از مبارزه قاطع علیه تروریسم به عنوان مشکل اساسی امنیت جهانی یاد می کردند و با غوغای پرسر و صدای تبلیغاتی هزاران هزار سرباز را وارد کشور مظلوم ما نمودند تا جدیت شان را در امر مبارزه با تروریسم و تولید و قاچاق مواد مخدر نشان دهند اما امروز گروهی از اعضای پارلمان بریتانیا می‌گویند یکی از طرح های دولت برای کمک به مترجمان افغان که به ارتش بریتانیا در نبرد با طالبان کمک کردند، ناکام بوده است.

دولت بریتانیا در سال ۲۰۱۰ میلادی طرحی را برای حفاظت از مترجمانی که با ارتش این کشور در افغانستان کار کرده‌اند، روی دست گرفت؛ بر اساس این طرح، مترجمان باید ثابت کنند که زندگیشان به دلیل کار با نیروهای بریتانیایی با خطر روبرو است.

در گزارش کمیته دفاعی پارلمان آمده است که این طرح نتوانسته زمینه انتقال هیچ مترجمی را به این کشور فراهم سازد.

یک کارمند پیشین سفارت بریتانیا در کابل گفت: “حدود ۲۰۰۰ مترجم در افغانستان تحت تهدید روزانه گیر کرده‌اند.

دیروز طالبان که در واقع تربیت یافته باند جهنمی آی اس آی و جریان های تروریست پرور پاکستان بوده و است٬ با استفاده از نام مقدس اسلام و شریعت تازیانه دین را در دست گرفتند و جنایت های بسیار بزرگی را در رابطه با ملت و جهان انجام دادند.

این جنایت ها متأسفانه بنام دین به همکاری باند تروریست القاعده و مافیایی بین المللی هم چهره اسلام را دگرگون نشان داد و هم افغانستان را در اشغال پنهانی قرار داد و بدین ترتیب بزرگترین ضربه را به دین٬ استقلال٬ آزادی و شرافت انسانی مردم ما و همه مسلمانان وارد ساخت٬ اما امروز در پهلوی طالبان ده ها گروه تروریستی منجمله داعش از همان آدرسی به وجود آمده است که قبلاً طالبان را بوجود آوردند و سوگمندانه اینکه با به وجود آمدن ده ها گروه تروریستی چهره طالبان را به عنوان چهره مطلوب مذاکره برای صلح معرفی نمودند.

آری جهانیکه دیروز از دیموکراسی و مبارزه با تروریسم و مواد مخدر و جامعه مدنی داد می زدند و برای تحقق آن پیمان های امنیتی بسته نمودند امروز با سردرگمی در صدد آن اند تا چگونه چند ترجمان مظلوم کشور ما را در غربت آباد اروپا و….. جابجا نمایند و مسئولیت بشردوستانه شان نه در قبال ملت محروم و ستمدیده ما٬ بل در قبال همکاران شان ادا نمایند.

شریف ناصر زاده – خبرگزاری صنا

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=32056