حمدالله محب رسما به کارش آغاز کرد / غنی از اتمر قدردانی کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور صبح امروز یک شنبه(۴ سنبله)، حمدالله محب را به عنوان مشاور جدید امنیت ملی در دفتر کارش معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در پی منظوری استعفای حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی، حمدالله محب ظهر روز گذشته، به عنوان مشاور جدید شورای امنیت ملی تعیین شد.

رئیس جمهور غنی پس از معرفی محب گفت: قبولی استعفای یک دوست و همکار دوامدار برای من یک تصمیم دشوار بود، اما به‌خاطر منافع علیای کشور، این تصمیم باید گرفته می‌شد.

وی از خدمات و تلاش‌های محمد حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی کشور قدردانی کرد و گفت، اتمر در بخش‌های مختلف زحمات زیادی را متقبل شده است.

همچنان رئیس جمهور در مورد اتمر افزوده که کشور به وی ضرورت دارد و در بخش های دیگر از تجربیات وی استفاده خواهد شد. وی گفت که تمام تدابیر امنیتی و شخصی محمد حنیف اتمر پابرجا خواهد بود.

اشرف غنی در مورد وظایف شورای امنیت ملی گفت است، افغانستان با شماری از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی روابط عمده استراتژیک و امنیتی دارد و مدیریت این روابط، یکی از وظایف اساسی شورای امنیت ملی می باشد. همچنان در بخش امنیتی، مدیریت اجماع بین‌المللی و منطقوی نیز یکی از وظایف این نهاد است.

در ادامه مراسم معرفی مشاور جدید امنیت ملی، حمدالله محب، این مسئولیت را عظیم خواند و خاطرنشان کرد که محمد حنیف اتمر از دوستان نزدیک او بوده و به مشورت با وی ادامه خواهد داد.

وی به کارمندان شورای امنیت ملی اطمینان داد که کارهای شان را مثل گذشته به پیش ببرند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=41438