حملات تروریستی در کابل، برای جلوگیری از برگزاری نشست کابل بود

رییس جمهور کشور گفته است که حمله تروریستی اخیر در شهر کابل، بخاطر جلوگیری از برگزاری نشست کابل بود و دشمنان نمی خواستند افغانستان میزبان چنین کنفرانس مهم بین المللی باشد.

به گزارش خبرگزاری صنا, محمد اشرف غنی رییس جمهور، عصر روز شنبه (۲۰ جوزا) با وکلا و سناتوران کابل در شورای ملی در ارگ دیدار کرد. در این دیدار عبدالقادر ځاځی وطن دوست، قیس حسن و انجنیر ذکریا ذکریا به نمایندگی از دیگران صحبت کردند.

این نمایندگان گفتند که تظاهرات حق مدنی همه شهروندان است، اما راه بندی ها و ایجاد خیمه ها در مسیر رفت و آمد مردم، سبب مشکلات آنان می گردد.

آنها افزودند که در این خصوص شکایاتی زیادی از موکلین خود و همچنان برخی از نهادها مانند شفاخانه ایمرجنسی دریافت کرده اند و موجودیت این خیمه ها مایه نگرانی شان می باشد.

وکلا و سناتوران کابل در شورای ملی خاطرنشان کردند که تظاهرات باید در چارچوب قانون باشد و از حکومت خواستند، تا به خواست‌های آنان در چارچوب قانون توجه نماید، تا این مشکل هر چه عاجل حل گردد.

در همین حال آقای غنی گفت که رهبری حکومت در هفته جاری با اقشار مختلف شهروندان کابل دیدار خواهد کرد.

وی افزود که حمله تروریستی اخیر در شهر کابل، بخاطر جلوگیری از برگزاری نشست کابل بود و دشمنان نمی خواستند افغانستان میزبان چنین کنفرانس مهم بین المللی باشد.

محمد اشرف غنی بیان داشت که در این شرایط نیاز به اجماع داریم، هم در رابطه به شرایط سیاسی و هم وضعیت کابل، تا بتوانیم امنیت بیشتر را در کابل تامین نمائیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد که ما همیشه خواست های معقول شهروندان خویش را شنیده ایم و آمادگی برای شنیدن آن را نیز داریم.

وی افزود که حاکمیت قانون که از جمله مسئولیت های مهم ما می باشد و خواست مردم نیز است، باید در عمل اجرا شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2502