حمله انتحاری در کابل ۱۵ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت

وزارت امور داخله کشور از کشه شدن ۱۵ نفر و زخمی شدن ۶۰ تن دیگر در حمله یک مهاجم انتحاری به یک مرکز رای‌دهی در شهر کابل،‌ خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ حوالی ساعت ۵:۳۰ شام دیروز شنبه (۲۸ میزان) یک حمله انتحاری در ساختمان حوزه هفده شهرداری کابل رخ داده است.

براساس گزارش‌ها،‌ حمله کننده پیاده بوده و زمانی که در ورودی مرکز رای دهی شناسایی شد، مواد انفجاری همراه خود را منفجر کرد.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله تایید کرد که در این حمله انتحاری ۱۵ نفر به شمول ۸ پولیس کشته و ۶۰ تن دیگر زخمی شدند.

تاهنوز هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

گفتنی است که همزمان با برگزاری انتخابات پارلمانی در کشور، چندین رویداد امنیتی در شهر کابل، ولایت‌های قندوز، غور و پروان به وقوع پیوست.

وزارت امور داخله کشته شدن دستکم ۱۷ غیرنظامی و ۱۱ نیروی امنیتی را در جریان این رویدادهای امنیتی تایید کرده است.

براساس معلومات وزارت امور داخله در جریان این حملات،‌۱۰۲ نفر نیز زخمی شده اند که دستکم ۸۳ نفر از آنها غیرنظامی می‌باشند.

پیش از این طالبان هشدار داده بود که مانع برگزاری انتخابات پارلمانی می‌شوند؛ اما نیروهای امنیتی از تامین امنیت انتخابات اطمینان داده بود.

بیش از ۷۰ هزار نیروی امنیتی برای تامین امنیت انتخابات گماشته شده بودند.

صبح امروز یکشنبه روند رای دهی در ۵۱۰۰ مرکز رای دهی در ۳۲ ولایت آغاز شده است.

قرار بود روند انتخابات از ساعت هفت صبح شروع شده و ساعت چهار بعد از ظهر ختم شود، اما کمیسیون انتخابات تایید کرده که به دلیل مشکلات فنی، تعدادی از مراکز بسته ماند و تعدادی دیگر با تاخیر چندساعته باز شد.

کمیسیون انتخابات گفته عدم حضور کارمندان مراکز، نرسیدن اوراق رای‎دهی، مشکلات در دستگاه‌های بایومتریک و تهدیدات امنیتی دلیل این مساله بوده است.

کمیسیون انتخابات گفته رای‌گیری در مراکزی که روز شنبه بسته ماندند، روز یکشنبه (۲۹ میزان) برگزار می‌شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

43 + = 53

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=46597