داعش در جوزجان نابود شده است/ با کمبود پرسونل و تجهیزات مواجه هستیم

آمر امنیت پولیس جوزجان با بیان اینکه تروریستان داعش در این ولایت نابود شدند، می گوید که ۳ ولسوالی این ولایت در تهدید بلند طالبان قرار دارد که انتخابات پارلمانی نیز در این ولسوالی ها برگزار نشد.

شماری از ولایت های افغانستان در سال های اخیر با فعالیت های گسترده گروه های هراس افگن به ویژه گروه طالبان مواجه بوده که سبب نگرانی مردم و انتقاد آنان از ناتوانی حکومت شده است.

۳ ولسوالی جوزجان در تهدید بلند قرار دارد

در همین حال «کمال الدین یاور» آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت جوزجان در گفت‌وگو با خبرگزاری صنا می گوید: وضعیت امنیتی در ولایت جوزجان به شکل نورمال قرار دارد و قوت های امنیتی در اطراف شهر شبرغان و واحد های اداری در ولسوالی ها مستقر هستند.

یاور با بیان اینکه پولیس ولایت جوزجان در تأمین امنیت این ولایت هیچ گونه نقص و کمی را ندارد، گفت: سه ولسوالی ولایت جوزجان خماب، مردیان و درزاب در تهدید امنیتی بلند در این ولایت قرار دارند و باشندگان این ولسوالی ها بخاطر نبود امنیت از ثبت نام در پروسه ای انتخابات بازماندند و انتخابات پارلمانی در این ولسوالی ها برگزار نشد.

با کمبود پرسونل و تجهیزات روبرو هستیم

وی افزود: مخالفان مسلح دولت هر چند در تلاش بودند که مانع برگزاری انتخابات در ولایت جوزجان شوند و این پروسه ای ملی را به چالش بکشند که خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی پولیس جوزجان موفق به این عمل نشدند.

این مقام امنیتی می گوید: پولیس ولایت جوزجان نظر به تشکیلات قبل کمبود تجهیزات ندارد، اما نظر به وضعیت فعلی که در این ولایت جریان دارد با کمبود پرسونل و تجهیزات روبرو هستیم.

داعش در جوزجان نابود شده است

آمر امنیت پولیس جوزجان تأکید کرد که از حکومت مرکزی در خواست پرسونل و تجهیزات لازمه را داریم تا در برابر هراس افگنان در آینده توانایی لازم داشته باشیم.

کمال الدین یاور با بیان اینکه جز گروه طالبان دیگر گروه های هراس افگن در جوزجان حضور فزیکی ندارند، گفت: در هیچ یک از ولسوالی های ولایت جوزجان هراس افگنان داعش حضور ندارند و بنا به عملیات های مشترک امنیتی که پولیس جوزجان و قول اردوی ۲۰۹شاهین داشتند این ولایت از وجود داعشیان پاکسازی گردید که مردم شاهد تسلیم شدن بیش ۲ صد داعشی بودند.

هراس افگنان به پروسه صلح بپیوندند

یاور می گوید که پولیس جوزجان از نگاه مختل شدن امنیت از سوی داعش هیچ نوع نگرانی ندارد.

وی تصریح کرد: ما از مردم سلحشور ولایت جوزجان بخاطر همکاری های همه جانبه ای که با پولیس دارند خرسندیم و خواهان همکاری های هرچه بیشتر شان نیز هستیم.

این مقام امنیتی جوزجان در پایان سخنانش گفت: پیام پولیس جوزجان به هراس افگنان اینست که بیایند به پروسه صلح بپیوندند واگر هراس افگنان هراس دارند که با تسلیم شدن شان به دولت افغانستان زیان میبنند جز یک خیال پردازی بیش نیست.

مطالب مرتبط:

ولسوالی کوهستانات در کنترول طالبان قرار دارد/ برای تأمین امنیت سرپل خواهان همکاری مردم هستیم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

97 − 92 =

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47035