داعش دستور کشتار بزرگان قومی را در ننگرهار صادر کرد

گروه تروریستی داعش در شرق کشور دستور کشتار بزرگان قومی را به جنگ‌جویانش در ولایت ننگرهار داده‌است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در نوشته‌یی که از این گروه به رسانه‌ها رسیده، طی آن برای جنگ‌جویانش دستور داده که بالای بزرگان قومی حمله‌های انتحاری را انجام دهند.

این گروه تروریستی در این نامه به جنگ‌جویانش گفته‌است که قتل و حمله‌های انتحاری بالای بزرگان قومی را افزایش دهند و بزرگان قومی را در ولسوالی‌های هسکه‌مینه و اچین هدف قرار دهند.

در همین حال عطاءالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار گفته‌است گروه داعش پس از این‌که از نیروهای امنیتی شکست خورده، می‌خواهد دست به چنین تبلیغاتی زده و در میان مردم ترس ایجاد کند.

گروه داعش تا کنون جان غیر نظامیان زیادی را در ولایت ننگرهار گرفته و تا پیش از این با استفاده از شیوه‌های این گروه در عراق و سوریه، اقدام به سربریدن شهروندان ننگرهار کرد.

چندی پیش این گروه ۱۳ تن از آموزگاران یک مدرسه را در ولایت ننگرهار به گروگان گرفت اما دوباره با پادرمیانی بزرگان آزاد گردیدند.

با این حال، نیروهای امنیتی که همواره علیه این گروه در برخی از بخش‌های ننگرهار در نبرد قرار دارند و اخیرا عملیات‌های دیگری را در ننگرهار راه‌اندازی کردند.

داعش در هفته‌های گذشته درگیری‌هایی را با طالبان در ولسوالی‌های پچیراگام و چپرهار داشت و در صدد تصرف پناه‌گاه‌های استراتیژیک غار توره‌بوره در پچیراگام بود و آن را تصرف نیز کرد.

اما نیروهای امنیتی دوباره توانستند این بخش‌ها را از داعش بگیرند و به گفتۀ وزارت دفاع، این نیروها در آن‌جا مستقر گردیده‌اند.

از سویی، روز گذشته دفتر رسانه‌های ننگرهار از کشته و زخمی‌شدن ۲۵ داعشی در ننگرهار خبر داد و پنج فرمان‌دۀ کلیدی این گروه نیز در ولایت جوزجان کشته شده‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4048