در دوران ماموریتم در افغانستان برای بهبود روابط بین دو کشور تلاش می‌کنم

زاهد نصر الله، سفیر جدیدالتقرر جمهوری اسلامی پاکستان در افغانستان در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه می‌گوید که در دوران ماموریت‌اش در افغانستان برای بهبود روابط بین دو کشور تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ سفیر پاکستان در این دیدار به بهبود روابط بین دو کشور تاکید نمود و افزود که گسترش و تحکیم روابط می‌تواند مشکل‌های موجود بین افغانستان و پاکستان را کاهش دهد.

آقای نصرالله علاوه کرده‌است که در دروان ماموریت‌اش در افغانستان تلاش خواهد کرد تا روابط بین دو کشور بهبود پیدا کند.

این درحالی‌ست که روابط بین افغانستان و پاکستان از زمان تاسیس حکومت وحدت ملی بین دو کشور در حالتی خوبی قرار ندارد و به همین دلیل امریکا و چین به هر دو کشور سفر کرده تا روابط بین دو کشور بهبود یابد.

در اخیرین دیداری که هیئت سنای امریکا از پاکستان به همین هدف داشت، در کابل به مقام‌های افغان گفته بود که پاکستان آماده‌است که دولت افغانستان را در عرصه نابودی هراس‌افگنی کمک کند.

این هیئت هم‌چنان گفته بود که اگر دولت پاکستان به عهد خود وفاه نکند، رفتار امریکا با آن‌ها تغییر خواهد.

در عین حال اشرف غنی ریاست جمهوری کشور در دیدار هیئت سنای امریکا گفته‎‌است که دولتش آماده‌است که زیر نظارت واشنگتن عملیات نابودسازی تروریستان را در دو سوی خط دیورند انجام بدهد.

باید خاطرنشان ساخت که پاکستان از سوی دولت افغانستان متهم به دادن پناه‌گاه‌های امن است و می‌گوید که و از آن‌ها حمایت می‌کند، چیزی دولت آن کشور نمی‌پذیرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4181