دو معین پیشین وزارت امور داخله زندانی شدند

دادگاه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، دو معین پیشین وزارت امور داخله را به زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ دادگاه ابتدایی مرتضی رحیمی و واسع رووفی معینان پیشین وزارت امور داخله، امروز دوشنبه (۱۸ جدی) در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری برگزار شد.

این دادگاه، مرتضی رحیمی را به ۳۶ ماه و واسع رووفی را به ۱۸ ماه زندان محکوم کرد و نوید‌الله بخشی، رییس تدارکات وزارت امور داخله و سه کارمند دیگر این وزارت‌خانه نیز به ترتیب ۳۶ و ۱۸ ماه زندان محکوم شدند.

دادگاه این افراد را متهم کرده است که در دادن قرارداد خریداری مواد سوخت مورد نیاز وزارت کشور، شرکتی را وارد رقابت کرده بودند که واجد شرایط نبوده ‌است.

عالم عتیق سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری در این باره گفت که شرکت متذکره پول کافی در حساب بانکی خود نداشته و توانایی مالی لازم را نیز دارا نبوده، ولی این افراد آن را در فهرست شرکت‌های واجد شرایط قرارداده که کمیته ملی تدارکات این مساله را تشخیص کرده و سپس این شش نفر را به دادستانی معرفی کرده بود.

او گفت که این کار در سال ۱۳۹۵ خورشیدی انجام شد و تاکنون مشخص نشده که آنان در این شرکت شریک بوده یا خیر. این حکم نهایی نیست و این افراد محکمه دیگری را نیز در پیش دارند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=17980