دیدار محقق با سفیر روسیه در کابل

قبل از ظهر دیروز (چهار شنبه) ٢۵ اسد ١٣٩۶، الکساندر مانتیتسکى سفیر کبیر کشور روسیه در کابل، باحضور در اقامتگاه حاجى محمد محقق معاون ریاست اجراییه و رهبر حزب وحدت اسلامى مردم افغانستان با ایشان دیدار وگفتگو نمود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ سفیر روسیه در کابل در ابتداء حوادث تلخ و فاجعه بار منطقه میرزاولنگ را که در آن طى یک نسل کشى سیستماتیک حدود پنجاه نفر مردم بیدفاع ملکى شامل مرد و زن و کودک که در عملیات مشترک گروههاى طالب و داعش جان باختند را تسلیت گفته و ابزار غم شریکى نمود و سپس نگرانى شان را از گسترش ناامنى در شمال افغانستان اظهار نموده علاوه کردند که نظر ما اتحاد مردم افغانستان و برقرارى نظام مبتنى بر اراده خود مردم این کشور میباشد.

حاجی محمد محقق معاون ریاست اجراییه ضمن تشکر از اظهار غم شریکى سفیر روسیه گفتند که غلبه بر پدیده تروریزم نیازمند تشریک مساعى جهانى است و تاکید کرد که هرگونه اقداماتى براى حل بحران افغانستان باید فراگیر باشد و تقسیم شدن دنیا بر سر راه حل قضیه افغانستان اوضاع را پیچیده تر میسازد.

محقق علاوه کرد که تروریزم خوب و بد وجود ندارد و باید با قضیه تروریزم با نگاه استراتژیک به اساس منافع مشترک همه جهانیان و بشریت برخورد کرد، نه بر پایه منافع ملى محدود به برداشت هر کشور از دریچه منافع زود گذر.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6586