رئیس جمهور با زنده کردن امیر عبدالرحمان، امیر تیمور را زنده می کند

یک عضو مجلس نمایندگان با انتقاد از برخورد رئیس جمهور در قبال اقوام، هشدار داد که رئیس جمهور با زنده کردن امیرعبدالرحمن خان، امیرتیمور را زنده می کند.

به گزارش خبرگزاری صنا، عبدالستار درزابی، نماینده مردم جوزجان امروز در جلسه عمومی مجلس گفت: فراموش نکند رئیس جمهور، با زنده کردن امیرعبدالرحمن خان امیر تمیور را زنده می کند، صدبار بکشد هزار بار زنده می شویم.

آقای درزابی از مردم می خواهد تا فریب سیاسیون را نخورد و خطاب به آنان گفت: فردا اگر رئیس جمهور به جنرال دوستم نیاز پیدا کرد، دوباره معامله گری می کند. او پشتون بازی نخور این جنگ ازبیک و پشتون نیست. جنگ سیاسیون عهد شکن است. به خاطر هیچ کس خود را قربان نکنید، برای عدالت مبارزه کنید.

امیرعبدالرحمان خان یکی از پادشاهان افغانستان متهم به نسل کشی اقوام و استبداد در افغانستان است. امیرتیمور گورگانی نیز یکی از پادشاهان گورگانی است که کارنامه خونینی دارد.

بااین حال، عارف رحمانی، نماینده مردم غزنی در نشست عمومی امروز(شنبه) مجلس گفت: با مجرمان و قاتلان باید برخورد یکسان شود. ۶۵۰ انتحاری و تروریست محکوم به اعدام در زندان هستند، اما رئیس جمهور حکم اعدام آنها را امضا نمی کند. صدها قاتل و انتحاری آزاد می شوند.

آقای رحمانی خطاب به رئیس جمهور کرد و افزود: اگر شما می خواهید زورگو بگیرید اول از کابل شروع کنید. هزاران جریب زمین مردم را غصب کردند. رنجر دولتی را آتش می زنند و با پیکا و راکت به مردم در شهر کابل زور می گویند، این ها را بگیرید. خواهش می کنم رئیس جمهور همه باشید.

اشاره رحمانی به اقدامات غیرقانونی و زوگویی های ملاتره‌خیل نماینده کوچی ها در مجلس است که افراد او یک بار رنجرهای پولیس را در کابل به آتش کشیده بودند. آقای تره خیل همچنان متهم به غصب صدها جریب زمین و اخاذی از دکاندارن و بازرگانان است.

حکومت اعلام کرده که نظام الدین قیصاری در پی شکایت مردم و تهدید نظامیان کشور از سوی او، بازداشت و به مراجع عدلی و قضایی سپرده شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=36523