رئیس فدراسیون فوتبال در پرتگاه برکناری

فشار‌ها و گزارشات مبنی بر فساد اخلاقی، انحصار‌گرایی و سوء استفاده وظیفوی از سوی «کرام‌الدین کریم» رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان سبب شده تا این مقام ورزشی کشور به پرتگاه برکناری نزدیک شود.

گزارش‌ها و اسنادی که در اختیار خبرگزاری صنا قرار گرفته، نشان می‌دهد که رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان آخرین پله‌های نردبان وظیفوی خود را طی می‌کند، زیرا وی به فساد اخلاقی، سوء استفاده وظیفوی و انحصار‌گرایی از سوی برخی فعالان ورزشی متهم است که اسنادی نیز در این مورد موجود است.

کرام‌الدین کریم رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان بر خلاف قوانین و اساسنامه این فدراسیون به وظیفه خود ادامه داده و گفته‌های وجود دارد که وی به مسئولان «فیفا» گفته است که اگر شما برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال به افغانستان وارد شوید، چون این کشور نا امن است، ما نمی‌توانیم جان شما را تضمین کنیم.

همچنین گفته‌های وجود دارد که کریم زمین مربوط به فدراسیون فوتبال را غصب کرده و آنرا بنام پسر خود ثبت کرده که پرونده این موضوع در دادستانی کل تحت بررسی قرار دارد.

شکایات مرتبط به آقای کریم تا ارگ ریاست جمهوری و ریاست اجرایی انتقال یافته و بر اساس اسناد و شواهد، وی در آینده نزدیک از پست کنونی خود سبک دوش خواهد شد.

سایر گزارش‌های پیرامون فساد در فدراسیون فوتبال افغانستان را در خبرگزاری صنا دنبال کنید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4588