ربوده شدن ۴۰ دختر توسط طالبان در میرزاولنگ تکذیب شد

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر ربوده شد بیش از ۴۰ دختر جوان توسط طالبان ، والی سرپل این گزارش ها را رد کرد اما در عین حال تایید کرد که هنوز هم یک تعدادی از این مردم در قید طالبان و داعشیان بسر می‎برند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ محمد ظاهر وحدت؛ والی سرپلبه رسانه‎ها گفت: “اکثریت گیرمانده‎ها کودکان، زنان و کهن سالانی بودند که حین ورود طالبان مسلح در این دره گیر مانده بودند و با پا درمیانی بزرگان قومی این اسیران از چنگ آنان آزاد و شام دیروز به شهر سرپل رسیدند.”

وی گفت این افراد در مساجد قرای چیلان گوم و توغنی مرکز سرپل جابجاه گردیدند. والی سرپل در نشست خبری شب گذشته باقی ماندن شماری از اسیران را نزد طالبان مسلح تائید نموده ولی آوازه‎های ربوده شدن نزدیک به چهل دختربه عنوان برده های جنسی را توسط طالبان مسلح تکذیب می‎کند.

او افزود: “این آوازه‎ها را ما هم شنیدیم ولی تعقیب می‎کنیم که چنین کاری نشده‎است. اما اسیرانی که هنوز هم نزد آنان وجود دارند به این شکی نیست. ما آخرین تلاش‎ها را می‎کنیم تا بتوانیم بقیه اسیران را آزاد سازیم.”

در همین حال شماری از گیرمانده‎های رویداد خونین میرزاولنگ که به شهر سرپل آزاد شده آمده‎اند در مورد وضعیت و کشتار دسته جمعی اهالی این منطقه چنین می‎گویند: “شمار دقیق شهدا ۵۲ نفر بوده و چنان سلاخی شده‎اند که حتی ما شهدای خود را شناخته نتوانستیم. من شهید خود را از کفشش شناختم. از رویت شهدا شناخته نمی‎شدند. مسلمانی و اسلامیت همین است؟ پدرم و دو برادرم شهید شدند و من تنها ماندم حالا زند‎گی برایم چه معنی دارد من چه کنم؟”

به نقل از رادیو آزادی وی گفت: “پسر کاکایم شهید شده و از اقارب و قوم‎های من شهید شد‎گی زیاد است کدامش را برای تان قصه کنم؟ و کدامش را نام بگیرم؟”

این در حالیست که مخالفین مسلح دولت ۴ روز قبل بالای قریه میرزاولنگ حملات شان را آغاز نموده بودند که به گفته مقامات محلی سرپل مخالفین مسلح دولت بعد از ورود شان در این دره تعداد ۵۲ تن از افراد ملکی را به قتل رسانیده، حدود ۵۰۰ خانواده را بیجاه ساخته و ۱۵۰ خانواده دیگر را به اسارت گرفته بودند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6037