ریاست اجرایی از تصمیم تازه کمیسیون انتخابات استقبال کرد

ریاست اجرایی از تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات مبنی بر لغو نصب برچسب بر کاپی تذکره رای دهندگان استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا، مجیب رحیمی، سخنگوی ریاست اجرایی می گوید که برای جلوگیری از تقلب و برگزاری یک انتخابات شفاف،‌ عادلانه و سراسری، نصب ستیکر در کاپی تذکره از سوی کمیسیون مستقل انتخابات با صدور اعلامیه‌ای لغو شده است.

وی در صفحه فیسبوک خود نوشت: از اعضای محترم کمیسیون،‌ از احزاب سیاسی، شخصیت‌های سیاسی، اعضای محترم پارلمان، نهادهای مدنی فعال در عرصه‌ انتخابات، رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی و شما شهروندان عزیز که برای تغییر تصمیم نادرست نصب استیکر از سوی عده‌ای در کاپی تذکره‌ صدا بلند کردید، اعتراض نمودید و بالاخره زمینه‌ تغییر تصمیم را فراهم ساختید تشکر و قدردانی می‌کنم.

آقای رحیمی همچنین از اعضای کمیسیون انتخابات که به گفته او بر اساس قانون و حفظ استقلال این نهاد، تصمیم مستقلانه گرفتند و پای تصمیم خود ایستادند و بالاخره اعلامیه دیروز را صادر کردند، نیز تشکر کرد.

سخنگوی ریاست اجرایی، ابراز امیدواری کرده که مسؤولان کمیسیون انتخابات «با گرفتن درس‌های لازم از گذشته» تلاش کنند تا استقلال این نهاد را حفظ کرده و با برگزاری یک انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری زمینه‌ تحکیم مردم‌سالاری و ثبات و استقرار را در کشور فراهم سازند.

لازم به ذکر است که کمیسیون مستقل انتخابات یک هفته پیش اعلام کرد که رای دهندگان می‌توانند با استفاده از کاپی تذکره نیز ثبت نام کنند.

این تصمیم کمیسیون اما با اعتراض های گسترده از جمله عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی به همراه شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30858