رییس جمهور آیندۀ افغانستان کسی است که حزب اسلامی بخواهد

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان می‌گوید، رییس جمهور آیندۀ این کشور، کسی خواهد شد که اعضای حزب اسلامی او را بخواهند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ آقای حکمتیار که در نشستی سخن‌ می‌زد، دربارۀ انتخابات پارلمانی که قرار است سال آینده برگزار شود، گفت که اعضای حزب اسلامی در این انتخابات اشتراک پر رنگی خواهند داشت.

رهبر حزب اسلامی کاندید مورد اعتمادش را در انتخابات آینده ریاست جمهور مشخص نکرد؛ اما این را مشخص ساخت که تا به حال در مورد کاندید شدنش در انتخابات آینده تصمیم نگرفته‌است.

او در این نشست تاکید کرد که رییس جمهور آیندۀ افغانستان کسی خواهد شد که حزب اسلامی بخواهد و از ادارۀ محمد اشرف غنی، رییس جمهور فعلی افغانستان خواست تا زمینه‌های پیوستن‌ گروه‌های مخالف مسلح دولت را در روند صلح مهیا سازد.

رهبر حزب اسلامی گفت که مخالفان مسلح دولت به روند صلح خواهند پیوست، در صورتی دولت جمهور اسلامی افغانستان، به خواست‌های مشروع آن‌ها توجه نماید. گفته‎‌های تازۀ آقای حکمت‌یار درحالی ابراز می‌شوند که قرارست در دوسال آینده، انتخابات پارلمانی و انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردد.

باید خاطر نشان ساخت که هرچند کمیسیون مستقل انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات تاریخ ۱۶ اسد سال ۱۳۹۷ تعیین کرده، اما بسیار از آگاهان به این باور‌اند که در سال آینده وضعیت امنیتی بدتر از پیش خواهد شد.

با وجود این همه بی‌باوری ها در قسمت برگزاری انتخابات پارلمانی، دیده شود که این انتخابات به شکل شفاف و با توجه به معیار بین‌المللی انتخابات برگزار خواهد شد یاخیر.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5837