رییس جمهور توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی را عملی کند

معاون دوم ریاست اجرایی و یکی از بنیانگذاران ایتلاف نجات افغانستان، بار دیگر تاکید کرد که رییس جمهور غنی باید دست از انحصارگرایی قدرت بردارد و توافقنامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی را عملی کند.

به گزارش خبرگزاری صنا، محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی که در مراسم یادبود از چهلمین روز شهادت حاجی رمضان حسین زاده در کابل، صحبت می کرد گفت که پایان دادن به انحصارگرایی در ارگ ریاست جمهوری از خواسته های اصلی ایتلاف نجات برای افغانستان است.

آقای محقق افزود که رییس جمهور غنی باید به خواست های مشروع ایتلاف نجات برای افغانستان، توجه کند.

معاون دوم ریاست اجرایی خاطرنشان کرد که برای بیرون رفت ا بحران کنونی، حکومت باید به گونه کامل، توافق نامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی را تطبیق کند تا به تنش های موجود نقطه پایان گذاشته شود.

محقق در خصوص ناامنی‌ها و فعالیت گروه های تروریستی داعش در کشور نیز اشاره کرد و گفت، داعش در جهان شکست خورده است و برای شکست کامل این گروه در افغانستان هم ایجاب می کند که همه اقشار جامعه در برابر این گروه ایستادگی کنند.

او از گروه طالبان نیز خواست که زمان آن رسیده است تا دست از خشونت ها بردارند و در راستای مبارزه با داعش با نظام سیاسی و مردم افغانستان متحد شوند.

آقای محقق در این مراسم، شهید رمضان حسین زاده را یکی از شخصیت های محبوب مردم دانسته و گفت که او همواره به فکر خدمت برای مردم اش بود.

حاجی رمضان حسین زاده یکی از بزرگان قومی همراه با چند تن دیگر شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان در حمله مهاجمان انتحاری در مسجد الزهرا واقع در غرب شهر کابل به شهادت رسید. مسوولیت این حمله تروریستی را گروه داعش بر عهده گرفت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4772