زنان بدخشان صدای صلح‌خواهانه بلند کردند

والی بدخشان می گوید که زنان نیز درطول تاریخ قربانی‌های بی‌شماری درآوردن صلح و برقراری ثبات نقش‌ مهم و ارزندهٔ را بازی کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ نخستین نشست اجماع ملی زنان افغانستان درحمایت ازصلح با هماهنگی مقام ولایت و دفتر رولا غنی در شهر فیض‌آباد ولایت بدخشان برگزار گردید.

«احمد فیصل بیگ زاد» والی ولایت بدخشان گفت: صلح موضوع ملی است و تنها مربوط به دولت‌مردان حکومت نمی‌شود؛ بلکه زنان نیز درطول تاریخ قربانی‌های بی‌شماری درآوردن صلح و برقراری ثبات نقش‌ مهم و ارزندهٔ را بازی کردند.

والی بدخشان با ابراز خوش بینی ازتلاش‌های حکومت وحدت ملی در تأمین امنیت و برقراری صلح دایمی درافغانستان، ازمخالفین مسلح حکومت خواست که بر ارادهُ جمعی و صدای صلح خواهانهٔ مردم افغانستان، به خصوص مادران رنج‌کشیده این کشور لبیک گویند.

بیگ زاد در این نشست، ابراز امیدواری کرد، ضمن اجماع ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای آورد صلح نیز فشارهای لازم ازسوی جامعه جهانی بالای حامیان بیرونی تروریستان آورده شود تا مخالفین دولت جمهوری اسلامی افغانستان درنهایت به صلح تن دهند.

هم‌چنان دراین نشست، «لیلا جعفری» عضوی شورای عالی صلح افغانستان، ازافزایش اجماع ملی، منطقه‌ا‌ی و بین‌المللی جهت آوردن صلح و کشاندن پای مخالفین مسلح حکومت بر میز مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها خبرداده و افزود که امید واری‌های زیاد وجود دارد که مخالفین مسلح حکومت افغانستان درمیز گفت‌وگو صلح با حکومت افغانستان حاضرشوند.

خانم جعفری، ازاجماع صلح خواهانهٔ زنان افغانستان قدردانی نمود و اضافه کرد این اجماع، حکومت افغانستان را تقویت خواهد کرد تا تلاش‌هایش را جهت تأمین امنیت و برقراری صلح افزایش دهد.

این در حالیست که زلمی خلیل زاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان پیشتاز مذاکرات صلح بین طالبان و حکومت شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45913