تروریستان خارجی در افغانستان، زاییده استخبارات منطقه هستند

سخنگوی وزارت دفاع ملی با بیان اینکه، دشمنان مردم افغانستان با تبلیغات منفی، در تلاش تضعیف روحیه نیروهای امنیتی هستند، اظهار داشت که تعداد زیادی از تروریستان خارجی در افغانستان فعالیت دارند.

«محمد رادمنش» سخنگوی وزارت دفاع ملی در گفت وگو با خبرگزاری صنا می گوید که دشمنان مردم افغانستان می خواهند با تبلیغات منفی، روحیۀ نیروهای امنیتی را تضعیف کنند.

رادمنش در پیوند به گزارش طالبان، اظهار داشت: بررسی های را که ما هفته قبل داشته ایم، هیچ موردی از پیوستن نیروهای دفاعی کشور به صفوف طالبان به وقوع نپیوسته و این یک دروغ محض است.

وی تصریح کرد که نیروهای دفاعی هیچگاه به صفوف دشمن نپیوسته اند و هیچگاهی در برابر آنها سر خم نخواهند کرد.

سخنگوی وزارت دفاع ملی افزود: ما فرزندان مردم افغانستان هستیم، که همین مردم ما را بخاطر حمایت شان به صفوف اردوی ملی فرستاده اند.

محمد رادمنش اضافه کرد: این وعده را به مردم افغانستان می دهیم که ما و سربازان ما تا پای جان در دفاع از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال کشور ادامه می دهیم.

رادمنش اظهار داشت: ما از سرزمین افغانستان در برابر تروریستانی که از بیرون توسط استخبارات منطقه حمایت می شوند، دفاع می کنیم.

وی در پیوند به فعالیت گروپ های تروریستی خارجی در افغانستان، گفت: استخبارات منطقه، گروپ های مختلفی را از پاکستان، کشورهای آسیای میانه، چین و برخی کشورهای دیگر جمع آوری و در محلات مخصوص آنها را تعلیم می دهند و سپس برای فعالیت های تروریستی به افغانستان می فرستند.

سخنگوی وزارت دفاع ملی افزود: تعداد مشخص تروریستان خارجی در افغانستان معلوم نیست، اما گروپ های تروریستی در بیرون از افغانستان سربازگیری و در مناطقی مانند غزنی، هلمند، فراه، فاریاب، جوزجان، بغلان و ننگرهار فعالیت دارند.

این مقام نظامی کشور در پایان سخنانش اظهار داشت که نیروهای دفاعی کشور تعداد زیادی از این تروریستان خارجی را بازداشت کرده اند و بررسی ها نشان می دهد که این تروریستان، کسانی هستند که بر علیه حکومت کشور خودشان نیز فعالیت تروریستی انجام می دهند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43223