امریکا استراتیژی جدیدی برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان تدوین کرده است

معاون وزارت خارجه امریکا در امور مبارزه علیه مواد مخدر در دیدار با رییس اجرایی افغانستان تاکید کرده که کشورش استراتیژی جدیدی را برای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان تدوین کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی روز گذشته (۱۸ سرطان) در دفترکارش در قصر سپیدار با ولیام برونفیلد معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور مبارزه علیه مواد مخدر و اجرای قانون که به کابل آمده است دیدار و گفتگوکرد.

در این نسشت آقای برونفیلد با تاکید بر این‌که اداره رییس جمهور ترامپ در مبارزه با موادمخد در مقایسه با دیگر اداره‌های این کشور جدی و قاطع عمل می‌کند و آماده است منابع بیش‌تری را در این زمینه سرمایه‌گذاری کند٬ گفت آمار نشان می‌دهد که هیرویین افغانستان وارد بازار ایالات متحده امریکا گردیده و کشورش آماده است برای ریشه‌کن ساختن این پدیده شوم با حکومت افغانستان همکاری نماید.

در این نشست آقای برونفیلد استراتیژی جدید ایالات متحده در مبارزه با موادمخدر در افغانستان و محورهای عمده این استراتیژی را به رییس اجرایی توضیح داد.

آقای برونفیلد تاکید نمود که کشورش آماده است در این راه استفاده از نیرو و از بین بردن کشتزارهای موادمخدر را مورد بررسی قرار دهد.

معاون وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا از تلاش‌ها و اقدامات عملی حکومت افغانستان در مبارزه با مواد مخدر ابراز رضایت نمود و برگسترش این مبارزه در همکاری با جامعه جهانی و ایالات متحده امریکا تاکید کرد.

داکتر عبدالله با تشکر از توجه ایالات متحده به قضیه مبارزه با موادمخدر در افغانستان٬‌ تاکید نمود که مشکل مواد مخدر و اعتیاد یکی از چالش‌های عمده افغانستان به حساب می‌رود و حکومت آماده است در این زمینه به صورت همه جانبه با ایالات متحده در پرتو استراتیژی جدید مبارزه با موادمخد همکاری نماید.

وی در صحبت‌های خویش تاکید نمود که در حکومت وحدت ملی اراده قوی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و رییس اجرایی شخصا یکی از کمیته‌های شورای وزیران در مبارزه با مواد مخدر را رهبری می‌کند.

رییس اجرایی برای نابودسازی این پدیده شوم خواهان همکاری‌ همه جانبه میان حکومت افغانستان٬‌ ایالات متحده٬‌ نهادهای بین‌المللی و کشورهای منطقه گردید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4079