اشرف غنی با لوی درستیزهای قزاقستان و ازبکستان دیدار کرد

رییس جمهور غنی، شام روز گذشته با مراد مایکیوف ؛ لوی‌درستیز قزاقستان و پاول ارگشیف ؛ لوی‌درستیز ازبکستان در ارگ دیدار نمود.

رییس جمهور غنی، شام روز گذشته با مراد مایکیوف ؛ لوی‌درستیز قزاقستان و پاول ارگشیف ؛ لوی‌درستیز ازبکستان در ارگ دیدار نمود.

به گزارش خبرگزاری صنا ، در دیدار آقای غنی و لوی درستیز های قزاقستان و ازبکستان ، پیرامون موضوعات گوناگون به‌ویژه مبارزه علیه تروریزم، همکاری‌های منطقه‌یی، امنیتی، اقتصادی و ترانزیتی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس‌جمهور غنی گفت: سفر شما فصل تازه ای از روابط و همکاری‌ها را در عرصۀ نظامی به خصوص میان ارتش کشورهای افغانستان، قزاقستان و ازبکستان خواهد گشود و من امیدوارم که مناسبات ما در آینده نیز گسترش مزید یابد.

بر اساس خبرنامه مطبوعاتی ریاست جمهوری ، لوی درستیزهای قزاقستان و ازبکستان از رهبری خردمندانۀ رئیس‌جمهورغنی با توجه به شرایط دشوار جنگی تشکر کرده، افزودند: شما در چنین مرحلۀ حساس، ضمن توجه به مسایل امنیتی، بالای توسعۀ اقتصادی و تأمین رفاه مردم افغانستان نیز کار می‌نمایید که این تلاش‌ها قابل ستایش می‌باشد.

آنها گفتند: آرزوی ما این است که افغانستان با تلاش‌های مشترک شرکای منطقه‌ای و جهانی خود در راستای مبارزه علیه تروریزم و تأمین صلح و ثبات دائمی موفق گردد و به پیشرفت‌های خوبی در عرصه‌های اقتصادی و تجارتی نایل شود.

گفتنی است قرار است که نشست مشترک روسای ارتش های افغانستان، پاکستان، ازبکستان و قزاقستان با حضور فرماندهان نیروهای امریکا و ناتو و حمایت قاطع امروز در کابل برگزار شود.

Comments are closed.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21231