دیدار رییس اجرائیه و رییس جمهور پاکستان در تاجیکستان/عبدالله: تروریست خوب و بد وجود ندارد

در حاشیه نشست آب در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی و ممنون حسین رییس جمهور پاکستان ،بر سر مسائل امنیتی و راه حل صلح در افغانستان بایکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛‌ داکتر عبدالله در این دیدار گفت که افغانستان تروریست‌ها را بدون استثنا تروریست و دهشت‌افگن می‌داند و تروریست خوب و بد از نظر حکومت افغانستان وجودندارد.

این دیدار رییس جمهور پاکستان از نقش فعال حکومت افغانستان در کشته‌شدن مولانا فضل‌الله رهبر تحریک طالبان پاکستان تشکر و قدردانی کرد و خواهان بهبود روابط و همکاری مشترک هردو کشور گردید.

آقای ممنون حسین با اشاره به رفت‌و آمدها و تلاش‌های مشترک رهبران دو کشور گفت که عمل به اساس برنامه مشترک عمل پاکستان و افغانستان برای صلح و همبستگی می‌تواند هر دو کشور را در راه دست‌یافتن به ثبات و امنیت منطقه‌یی و بهبود روابط میان دو کشور کمک نماید.

داکتر عبدالله نیز گفت که افغانستان تروریست‌ها را بدون استثنا تروریست و دهشت‌افگن می‌داند و تروریست خوب و بدی از نظر حکومت افغانستان وجودندارد، حکومت افغانستان در گذشته نیز رهبران بالا رتبه‌ تحریک طالبان پاکستان را هدف قرارداده و این‌بار نیز با استفاده از همین طرز دید علیه مولانا فضل الله اقدام صورت گرفت.

وی افزود که تماس‌ها میان رهبران افغانستان و پاکستان افزایش یافته و امیدواریم عمل به اساس راهنمودها و توصیه‌های برنامه مشترک عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی هردو طرف را در راستای دست یافتن به صلح و مبارزه مشترک با دهشت‌افگنی کمک نماید.

رییس اجرایی با اشاره به رفت و آمدهای مسوولین بخش نظامی هردو کشور ابراز امیدواری نمود که گام‌های صادقانه و جدی بتواند هردو کشور را در دست یافتن به صلح و ثبات یاری رساند و خواهان اقدامات عملی و قاطع حکومت پاکستان علیه رهبران و اعضای گروه طالبان در پاکستان گردید.

در این نشست هردو طرف از گام‌های حکومت افغانستان و اعلان آتش بس برای دست یافتن به صلح و آشتی حمایت کردند و براصل اعتماد سازی میان افغانستان و پاکستان و تبادل معلومات استخباراتی٬ افزایش ملاقات‌های مشترک میان مسوولین نظامی و ملکی دو کشور و پیام واضح و روشن به طالبان که اگر آماده‌ی صلح نباشند با زور و قوت با آنان برخورد می‌گردد٬ تاکید صورت گرفت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=34552