دیدار رییس اجرایی افغانستان با معاون وزیر خارجه امریکا

عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، با آلیس ویلز، معاون وزیر خارجه‌ی امریکا برای آسیای مرکزی و جنوبی در نیویارک دیدار کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا، بر اساس خبرنامه‌‌ی ریاست اجرایی، این دیدار که در پایان روز سه شنبه (سوم میزان) صورت گرفته است، دو طرف در پیوند به گفت‌وگوهای صلح، روابط منطقه‌ای کشور، اوضاع امنیتی و مسایل مهم دیگر گفت‌وگو کرده اند.

در این خبرنامه آمده است که معاون وزارت خارجه‌ی امریکا، یک‌بار دیگر تعهد واشنگتن را به همکاری در گفت‌وگوهای صلح با گروه‌های مخالف مسلح اعلام کرده و از برگزاری انتخابات پارلمانی، در زمان معین آن نیز حمایت کرده است.

آقای عبدالله در این دیدار گفته است که دولت افغانستان برای گفت‌وگو با طالبان آمادگی دارد و خواستار همکاری و کمک کشورهای منطقه در این گفت‌وگوها شده است.

دیدار این دو مقام در حاشیه‌ی هفتاد و سومین نشست سالانه‌ی سازمان ملل متحد انجام شده است، نشستی که قرار بود رییس جمهور غنی در آن شرکت کند. ارگ ریاست جمهوری دلیل اشتراک نکردن آقای غنی را مصروفیت در امور انتخابات عنوان کرده است. قرار است در این نشست آقای عبدالله به نمایندگی از کشور سخنرانی خواهد کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=44372