سفیرافغانستان با رییس ستاد ارتش پاکستان دیدار کرد

عمر زاخیل‌وال، سفیر افغانستان در پاکستان با جنرال قمر جاوید باجوه ، رییس ستاد ارتش این کشور در مقر فرماندهی ارتش دیدار کرده‌است.

به گزارش خبرگزاری صنا ، آقای زاخیل وال با نشر بیانیه‌‍ ای می گوید که در دیدار باآقای باجوه در مورد پلان عمل مشترک افغانستان و پاکستان برای رسیدن به صلح صحبت کرده‌است.

سفیر افغانستان در صحفۀ تویترش نگاشته که با آقای باجوه روی برخی از مسایل مهم از جمله تطبیق پلان عمل، رسیدن به صلح و کاهش خشونت در بین دو کشور گفت‌وگو صورت گرفته‌است.

در عین زمان، دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان با نشر خبرنامه‌یی گفته که در این دیدار صبحت روی وضعیت افغانستان و منطقه شده‌است.

این درحالی‌ست که امریکا از دیدار اخیر های مقام‌های پاکستانی و افغان قدردانی کرده؛ اما نتایج آن را آن‌گونه که توقع می‌رفت، مثبت ارزیابی نکرده‌است.

گفتنی‌ست، پس از آن‌که پاکستان مرکز گروه‌های هراس‌افگن از سوی امریکا خطاب شد و واشنگتن فشارهایش را بالای آن کشور افزایش داد، دیدار مقام‌های افغان و پاکستان پیش از پیش افزایش یافت.

افغانستان از دیدارهای مقام‌هایش با پاکستان انتظار دارد که آن کشور بر رسیدن دولت کابل به صلح کمک نماید؛ اما برخلاف تا هنوز هیچ‌گونه گام عملی که تاثیر بر وضعیت کشور داشته باشد، از سوی اسلام‌آباد برداشته نشده‌است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=36317