مشاور امنیت ملی با معاون وزارت خارجه امریکا دیدار کرد

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان دیروز با خانم ایلس ویلز معاون وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا در دفتر کارش در رابطه به همکاری های منطقه یی و برنامه صلح افغانستان صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا، به اساس معلومات دفتر شورای امنیت ملی، خانم ایلس ویلز که پس از اشتراک در نشست گروه جهانی تماس در شهر باکو پایتخت آزربایجان به افغانستان سفر نموده است، از موجودیت اجماع سیاسی به سطح منطقه و جهان در باره پروسه صلح افغانستان ابراز خرسندی کرد.

خانم ویلز نشست گروه جهانی تماس را موفق توصیف کرده و نتایج آن را برای صلح و ثبات در افغانستان و منطقه مثبت ارزیابی کرد.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی در باره برنامه صلح افغانستان به خانم ویلز معلومات ارایه کرد و از حمایت ایالات متحده امریکا از پروسه صلح و همکاری های آنکشور در این راستا ابراز امتنان کرد.

هر دو طرف ضمن صحبت در باره راه ها و روش های مهم همکاری های منطقه یی و جهانی برای موفقیت پروسه صلح، برتداوم مبارزه مشترک در برابر تروریزم تاکید کردند.

در این نشست دو جانبه در باره آماده گی ها و محتویات نشست آینده ناتو نیز بحث شد، قرار است نشست آینده ناتو در بروکسل برگزار گردد.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور و خانم ایلس ویلز معاون وزارت امورخارجه امریکا در باره تجهیز و تقویت نیروهای افغان نیز صحبت کردند، جانب امریکایی در جریان صحبت هایش بر تداوم کمک ها و همکاری های کشورش با افغانستان تاکید نمود.

در کنار این چگونگی مبارزه و همکاری ها در برابر تروریزم به سطح منطقه نیز به بحث گرفت شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=35974