واکنش وزارت خارجه افغانستان به انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس

وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان یک روز پس از برگزاری مراسم رسمی سفارت امریکا از تل آبیب به بیت المقدس که ده ها شهید و هزاران زخمی در پی داشت، به این رویداد واکنش نشان داده و آن را مایه نگرانی شدید عنوان کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا،وزارت امور خارجه افغانستان با انتشار بیانیه‌یی در واکنش به انتقال سفارت امریکا در اسراییل از تل آبیب به بیت‌المقدس، اعلام کرده که به عنوان عضو خانواده بزرگ جهان اسلام، انتقال این سفارت به شهر بیت‌المقدس فلسطین را مایه نگرانی شدید مردم مسلمان افغانستان و جهان اسلام می‌داند.

در این بیانیه وزارت خارجه افغانستان که روز سه‌شنبه(۲۵ ثور) منتشر شد، آمده است: اقدام یادشده احساسات مسلمانان جهان را که بیت‌المقدس اولین قبله‌شان بوده و بایستی موقعیت آن بر بنیاد موازین حقوق بین‌الملل، مصوبات سازمان ملل متحد و اهمیتی که نزد پیروان ادیان دیگر دارد، مورد احترام قرار گیرد، بیشتر از پیش جریحه‌دار و روند صلح در خاورمیانه را با چالش‌های بیشتر روبه‌رو می‌سازد.

در بیانیه وزارت خارجه تأکید شده که «جمهوری اسلامی افغانستان با اجماع جهانی در رابطه به فلسطین همنوا بوده و به حمایت خویش از حقوق حقه مردم آن کشور، تأمین صلح عادلانه و پایدار و ایجاد دولت مستقل در فلسطین ادامه می‌دهد».

این وزارت خاطرنشان کرده، همان‌گونه که افغانستان نگرانی در این زمینه را در گذشته نیز با رهبری امریکا در میان گذاشته، با توجه به پیامدهای ناگواری که اقدام یادشده می‌تواند در قبال داشته باشد، خواهان تجدید نظر در این زمینه است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30705