کوریای جنوبی سالانه ۸۰ میلیون دالر به افغانستان کمک می کند

سفیر جدید کوریای جنوبی در افغانستان در دیدار با داکتر عبدالله گفت: در زمان ماموریت‌اش در افغانستان در تحکیم روابط میان دو کشور نقش موثری ایفا خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری صنا ، داکتر عبدالله عبدالله ؛ رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، بعد از ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۵ دلو)‌ با رهی جه هیانگ ؛ سفیر کوریا در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

سفیر جدید کوریای جنوبی در افغانستان در دیدار با داکتر عبدالله گفت: در زمان ماموریت‌اش در افغانستان در تحکیم روابط میان دو کشور نقش موثری ایفا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، داکتر عبدالله عبدالله ؛ رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، بعد از ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۵ دلو)‌ با رهی جه هیانگ ؛ سفیر کوریا در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این ملاقات، رییس اجراییه ، وظیفۀ جدید آقای هیانگ را به حیث سفیر کوریا در افغانستان تبریک گفت و از کمک‌ها و حضور کوریا در افغانستان سپاس‌گزاری کرد.

داکتر عبدالله برای آقای هیونگ در مأموریت تازه‌اش آرزوی موفقیت نمود و خواهان تحکیم و گسترش هرچه بیش‌تر روابط میان دو کشور گردید.

آقای هیانگ با تشکر از استقبال رییس اجراییه و حکومت افغانستان ابراز امیدواری نمود که در زمان ماموریت‌اش در افغانستان در تحکیم روابط میان دو کشور نقش موثری ایفا نماید.

آقای هیانگ روابط میان دو کشور را دوستانه خواند و گفت: کوریا سالانه حدود ۸۰ ملیون دالر برای افغانستان در عرصه ‌خدمات بشردوستانه و نظامی کمک می‌کند. آقای هونگ ژی از ادامه کمک‌های کشورش به افغانستان اطمینان داد.

رییس اجراییه در ادامۀ صحبت‌های خویش کوریا را دوست و همکار افغانستان خواند و ابراز امیدواری نمود همکاری‌های کوریا در بخش کمک‌های بشردوستانه و همچنان بخش‌های نظامی ادامه یابد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21363